Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Dąb błotny

Quercus palustris
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Quercus palustris

Drzewo to w naszych warunkach osiąga do około 25 m wysokości wykształcając szeroką, stożkowatą koronę z wyraźnym pniem sięgającym do jej wierzchołka, z poziomo rozpostartymi konarami o gałęziach drobnych, zwisających. Pochodzi ze środkowych i północno-wschodnich stanów USA, rośnie tam w nizinnych lasach na glebach wilgotnych, a okresowo także podmokłych. Początkowo wzrost jest powolny. Kora jest szara, gładka, rzadziej spękana. Młode pędy barwy brunatnoczerwonej, błyszczące. Liście mają do 12 cm długości, są 5 lub 7 klapowe, wrębne, o szerokich zatokach dochodzących prawie do głównego nerwu liścia, natomiast klapy liści są wąskie i ostro ząbkowane na wierzchołku, od góry błyszczące, dołem jaśniejsze. W jesieni przybierają kolor czerwony lub brunatnoczerwony. Żołędzie średnicy do 1, 5 cm na krótkich szypułkach, zaokrąglone, osadzone w miseczkach sięgających do 1/3 długości owocu, dojrzewają w październiku następnego roku. Mimo iż preferuje gleby wilgotne, bagienne, może rosnąć także na glebach bardziej suchych i przepuszczalnych.
Zastosowanie: Przepięknie przebarwia się na jesieni, z tego względu bardzo cenny w zadrzewieniach parkowych gdyż niewiele drzew uprawianych w warunkach Polski przybiera wówczas czerwony kolor liści. Ze względu na osiągane rozmiary polecany raczej do dużych ogrodów, szczególnie o charakterze leśnym.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000