Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Cyprysik tępołuskowy 'Bronze Pygmy'

Chamaecyparis obtusa 'Bronze Pygmy'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
48,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Chamaecyparis obtusa 'Bronze Pygmy'

Stosunkowo nowa odmiana cyprysika tępołuskowego, pochodząca z Holandii. Wyróżnia się karłowym wzrostem, bardzo ładną formą oraz ciekawym wybarwieniem. To właśnie połączenie tych trzech cech czyni ten cyprysik bardzo ciekawą propozycją dla większości założeń ogrodowych, jest on bowiem unikatowy, a jednocześnie bardzo interesujący. Rośnie wolno, rocznie przyrastając o 5 – 10 cm, a jego pędy regularnie rozkładają się na boki, przewijając przy tym lekko. Tworzy kształt owalny, przy czym jego powierzchnia dzięki przewijającym pędom jest nieco rozpierzchła, luźna, nie jest zwarta tak jak inne odmiany. Maksymalnie potrafi dorosnąć do wysokości przekraczającej 1 metr, potrzeba na to jednak wielu sezonów przy bardzo dobrych warunkach.

Ważną cechą jest wybarwienie pędów, które wiosną bywa miodowo-cytrynowe, z czasem staje się ciemniejsze, by w okresie jesieni oraz zimy przybierać kolor miedziany. Najlepsze warunki dla tego cyprysika to gleby żyzne lub średnio żyzne, wilgotne, przy stanowiskach słonecznych lub lekko tylko zacienionych. Lepsza ekspozycja na promienie słoneczne sprzyja bardziej intensywnemu wybarwieniu pędów. W ogrodzie jest to roślina do miejsc wyeksponowanych, widocznych, należy sadzić ją blisko traktów pieszych, ławeczek, miejsc do odpoczynku. Posadzona zbyt daleko, poza zasięgiem wzroku lub w gąszczu innych roślin nie spełni swej roli i nie będzie zachwycać na tyle, na ile tak naprawdę ją stać.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój szeroko stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Barwa liści / igieł żółte
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, rabaty, wrzosowiska, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły