Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cyprysik Lawsona 'Forsteckensis'

Chamaecyparis lawsoniana 'Forsteckensis'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
11,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Chamaecyparis lawsoniana 'Forsteckensis'

Karłowata odmiana cyprysika, osiągająca po wielu latach uprawy do 1 metra wysokości. Posiada bladozielone pędy, które w okresie letnim nabierają bardziej zdecydowanej barwy, nielicznie rozsiane są także białe upstrzenia. c rozłożyste w swojej kompaktowej formie. Nie posiada specjalnych wymagań glebowych, nie lubi jednak zastoisk wodnych. Stanowiska od słonecznych do nawet dość mocno zacienionych. Właśnie rozpiętość warunków oświetleniowych, w jakich może rosnąć oraz tolerancja co do gleby pozwalają na wielorakie zastosowania tego cyprysika. Może rosnąć zarówno na większych skalniakach, także ogrodach skalnych, będących nierzadko kolekcjami szczepionych roślin iglastych.

Świetnie prezentuje się łączony z innymi krzewami iglastymi w formach klombu, gdzie w mniejszych ogrodach mogą to być klomby ogólnie mniejsze, w większych ogrodach zaś lub parkach może rosnąć w dolnych partiach klombów wysokich. Ze względu na rozmiary nada się także do uprawy w dużych, ozdobnych pojemnikach, jakie często są wystawiane na tarasach czy pod siedzibami firm lub urzędów. Także w zieleni miejskiej odnajdzie się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zagospodarowania niewielkiego skrawka terenu, a musimy mieć gwarancję, że rośliny tam posadzone nie rozrosną się zbytnio.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, wrzosowiska, parki
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysik Lawsona 'Forsteckensis'
Twoja ocena