Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball'

Chamaecyparis pisifera 'Spaan's Cannonball'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Chamaecyparis pisifera 'Spaan's Cannonball'

Dość młoda odmiana, która można powiedzieć, że dopiero wchodzi na polski rynek roślin ozdobnych. Wyróżnia się bardzo karłowym charakterem wzrostu, trudno jest określić maksymalne rozmiary rośliny, ale po długiej uprawie może osiągać 1 metr wysokości. Młode osobniki formują kształt najczęściej kulisty lub lekko jajowaty, starsze rośliny mogą wypiętrzać się i wykształcać lekko zaznaczoną szeroko stożkowatą koronę. Rośnie bardzo wolno, przyrosty roczne osiągają 1-3 cm, do tego są mocno rozkrzewione przez co korona jest niezwykle gęsta – wygląda praktycznie jak roślina regularnie formowana.

Nadaje się do sadzenia w pojemnikach na wszelkiego rodzaju tarasach, w miejscach reprezentacyjnych. W ogrodzie współgra idealnie ze ściśle karłowymi odmianami w środowisku na przykład ogrodu skalnego. W większych ogrodach może lekko gubić się wśród innej roślinności, w efekcie czego odmiana ta będzie mało zauważalna, zasłonięta przez inne rośliny. Jednakże dość dobrze sprawdzi się sadzona w mini klombach, w ogrodach mniejszych, przydomowych, gdzie rozmiar docelowy rośliny jest jednym z głównych kryteriów doboru. Nie wymaga specjalnej gleby, ważne aby była zdrenowana i nie przesychała na długie okresy. Stanowiska raczej słoneczne, w cieniu, szczególnie w miejscach wilgotnych mogą zamierać części pędów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne pędy