Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens'

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'
Jest to wolno rosnąca, karłowa odmiana cyprysika groszkowego o bardzo gęstym, zwartym, stożkowym pokroju. Dziesięcioletnie rośliny dorastają do 80 cm wysokości i podobnej szerokości. Młode przyrosty lekko żółte, z wiekiem stają się ciemnozielone, dzięki czemu wiosną krzew zmienia barwę na żółtawą, a późnym latem staje się intensywnie zielony.
'Plumosa Flavescens', ze względu na mocne zagęszczenie pędów i dobrą reakcję na cięcie, doskonale nadaje się do formowania w oryginalne kształty. Bez strzyżenia rośnie w formie szerokiego stożka, który doskonale nadaje się do kompozycji, a także na obwódki. Polecany do ogrodów przydomowych, skalnych, a także do ogrodów japońskich. Odmiana tolerancyjna w stosunku do gleby, dobrze rośnie na przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych glebach ogrodowych. Na glebach żyznych, bardzo zasobnych, może rosnąć nieco mocniej. Nie jest wymagająca w stosunku do odczynu gleby, znosi szeroki zakres pH. Preferuje stanowisko słoneczne.

Stara japońska odmiana, do Europy sprowadzona w 1866 r. przez Philipa Franza von Siebolda, do handlu wprowadzona w 1874 r. przez holenderską szkółkę de Vos.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens'
Twoja ocena