Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens'

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'
Jest to wolno rosnąca, karłowa odmiana cyprysika groszkowego o bardzo gęstym, zwartym, stożkowym pokroju. Dziesięcioletnie rośliny dorastają do 80 cm wysokości i podobnej szerokości. Młode przyrosty lekko żółte, z wiekiem stają się ciemnozielone, dzięki czemu wiosną krzew zmienia barwę na żółtawą, a późnym latem staje się intensywnie zielony.
'Plumosa Flavescens', ze względu na mocne zagęszczenie pędów i dobrą reakcję na cięcie, doskonale nadaje się do formowania w oryginalne kształty. Bez strzyżenia rośnie w formie szerokiego stożka, który doskonale nadaje się do kompozycji, a także na obwódki. Polecany do ogrodów przydomowych, skalnych, a także do ogrodów japońskich. Odmiana tolerancyjna w stosunku do gleby, dobrze rośnie na przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych glebach ogrodowych. Na glebach żyznych, bardzo zasobnych, może rosnąć nieco mocniej. Nie jest wymagająca w stosunku do odczynu gleby, znosi szeroki zakres pH. Preferuje stanowisko słoneczne.

Stara japońska odmiana, do Europy sprowadzona w 1866 r. przez Philipa Franza von Siebolda, do handlu wprowadzona w 1874 r. przez holenderską szkółkę de Vos.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne pędy