Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cyprys arizoński

Cupressus arizonica
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Cupressus arizonica

Piękne drzewo z rodziny cyprysowatych, pochodzące z południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Cyprys występuje w stanowiskach górskich, na wysokości od 1300 do 2500 m n. p. m. Tworzy lasy mieszane z takimi drzewami jak dąb sosna osika klon. Wysokość do 20 m, pokrój wąskostożkowy, korona gęsta, często ma kilka pni. Kora jest błyszcząca, szara, z wiekiem staje się bardziej bruzdkowana i szorstka. Liście szarawe łuski długości 2 mm. Kwiaty męskie - małe żółte, umieszczone na końcach pędów. Żeńskie - szarozielone, rosną z boku gałęzi. Owoce kuliste szyszki o średnicy 3 cm. Początkowo są szare, później stają się brunatne. Po otwarciu pozostają na drzewie przez długi czas. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak w naszym klimacie jest mało odporny na mrozy i może nawet całkiem przemarzać.

Zastosowanie: wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne i na wysoki żywopłot w klimacie ciepłym, umiarkowanym o mniejszych spadkach temperatur w zimie.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprys arizoński
Twoja ocena