Zapraszamy do składania zamówień od 15 sierpnia na sezon jesienny.

Koszt wysyłki to 19,50zł przy zamówieniu do około 30szt.

Wysyłanie drzew owocowych w naszej szkółce jest prowadzone w postaci gołego zabezpieczonego mokrego korzenia. Sposób ten pozwala zupełnie bezpiecznie dostarczyć do naszych odbiorców drzewka wykluczając przeschnięcie korzeni w czasie transportu. Wysyłki sadzonek drzew owocowych prowadzimy już od 8 lat. Nasze drzewka wysłaliśmy już praktycznie w każdy rejon naszego kraju.

Zalety sadzenia drzew owocowych z gołym korzeniem.

Dostępność do dużo bogatszej oferty odmianowej - Szkółki produkujące drzewa owocowe w zasadzie całą swoją produkcję oferują z gołym korzeniem w sezonie jesiennym tj. październik- listopad i wiosennym (marzec-kwiecień). Tylko nieliczni producenci sadzą drzewa owocowe do doniczek, aby sprzedawać je w okresie letnim. Są to najczęściej pozostałości drzewek po sezonach jesienno-wiosennych, które nie zostały sprzedane lub nie osiągnęły parametrów jakościowych aby były mogły zostać zaoferowane klientom jako drzewka jednoroczne.

Lepsze przyjęcia – Drzewa owocowe sadzone z gołym korzeniem łatwiej się przyjmują, ponieważ nie muszą się za klimatyzować z nowym podłożem a ziemia w doniczce. Pora sadzenia drzew owocowych przypada na okres jesieni lub wczesną wiosnę. Jest to okres, w którym drzewa sadzone z gołym korzeniem mają czas na rozwinięcie systemu korzeniowego z nowym podłożem, co pozwala na doskonałe przyjęcia.

Wysyłanie, bezpieczniejszy transport - Wysyłanie drzew owocowych z gołym zabezpieczonym korzeniem jest dużo bezpieczniejszą formą wysyłki, ponieważ przesyłki są lżejsze aniżeli drzew posadzonych w doniczkach. Drzewa wysyłane z gołym zabezpieczonym korzeniem trafiają do klienta w świetnej kondycji, co potwierdzają odbiorcy. Łatwiej jest również dostarczyć takie drzewko na działkę samochodem, przy czym przenoszenie i sadzenie nie sprawia też kłopotu.

Wyższość gołego korzenia nad balotem - Drzewa owocowe sprzedawane są też w tzw. balotach. System ten ogranicza zapakowanie drzewa z dużym sztywnym korzeniem, który jest najczęściej mocno skracany, co powoduje znacznie trudniejsze przyjmowanie się drzewek owocowych. Proszę zwrócić uwagę, iż sprzedawcy zalecają, aby nie rozpakowywać balotu przy sadzeniu. Powód ten najczęściej jest tajemnicą sprzedawcy, ponieważ w ten sposób można ukryć bardzo mocno okrojony system korzeniowy, co jest czynnikiem negatywnym w przyjęciu się lub słabym wzroście w pierwszych latach po posadzeniu drzewka. Sadzenie drzewek owocowych z gołym korzeniem, umożliwia nam ułożenie go w wykopanym dołku luźno na wszystkie strony, co umożliwia drzewku łatwiejsze pobieranie na większej powierzchni przez korzeń wody i składników mineralnych. Drzewko sadzone w ten sposób ma znacznie ułatwione przyjęcie się i w późniejszym etapie wzrost.

 

     

 


 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »