Nazewnictwo roślin opieramy na podstawie opracowań  na lata 2010-2015 wprowadzonych przez:
ENA - European Nurserystock Association

 

 

Poprawność stosowania nazewnictwa w języku łaciniskim oraz polskim ma kluczowe znaczenie w naszej pracy. Ogromna ilość roslin katalogowana, rozmnażana wymaga odpowiedniego podejścia do ich określania. Staramy sie bardzo dokładnie analizować bazę zdjęciową, nazwy zwyczajowe, obowiązujące a także dokonywać odpowiedniego zapisu tych nazw.

 

W przypadku pomyłek lub przeoczeń prosimy o pomoc i wykazanie tych pomyłek. Prosimy o kontakt na adres szkolka.kp@poczta.fm

 

 

 

 

  
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »