Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cis pośredni 'Wojtek'

Taxus media 'Wojtek'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Taxus media 'Wojtek'


Piękna, polska odmiana cisa pośredniego, wyselekcjonowana przez prof. Senetę ze względu na unikatowy, bardzo wąsko kolumnowy pokrój. Odmiana rośnie średnio szybko, rocznie przyrasta do 25 – 30 cm, po 10 latach powinna przekraczać 2 metry wysokości. Ze względu na pokrój nadaje się do sadzenia także w mniejszych ogrodach – nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie wygląda ciekawie, przyciąga wzrok oraz łamie pokrojową monotonię większości krzewów ozdobnych. Dzięki pionowemu charakterowi wzrostu nadaje się również idealnie do ogrodów prowadzonych w stylu włoskim, gdzie dominowały formy zbliżone kształtem do cyprysa wiecznie zielonego. W większych ogrodach oraz zieleni miejskiej sprawdzi się do nasadzeń regularnych, symetrycznych, gdzie doda optycznego wrażenia uporządkowania przestrzennego. Podobną funkcję spełni również posadzony przed siedzibami firm, budynkami reprezentacyjnymi.

Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych i stale lekko wilgotnych. Stanowisko słoneczne lub półcieniste w zupełności zaspokoją potrzeby tej odmiany. Oprócz wymienionych zastosowań tego cisa można również wspomnieć o funkcji parawanu – bardzo wąskich ścian zbudowanych z roślin, oddzielających poszczególne elementy ogrodu. Często także w mniejszych ogrodach chcemy odgrodzić się od sąsiada ale jednocześnie żal nam poświęcać pas o szerokości jednego czy półtorej metra specjalnie pod żywopłot. W takich warunkach świetnie sprawdzi się ‘Wojtek’ lub odmiana ‘Hicksii’ – oba te cisy tworzą wąskie, zielone ściany, które są na tyle gęste, że zakrywają szczelnie widok na wnętrze ogrodu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cis pośredni 'Wojtek'
Twoja ocena