Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Cyprysik tępołuskowy ‘Nana Aurea’

Chamaecyparis obtusa 'Nana Aurea'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
34,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Chamaecyparis obtusa 'Nana Aurea'


Karłowa odmiana cyprysika tępo łuskowego. Jest to wiecznie zielone, bardzo małe drzewko, które z powodzeniem nadaje się do tworzenia drzewek Bonsai. Charakterystycznym elementam tej odmiany jest nieregularny kształt, zbliżony czasem do kulistego lub stożkowego. Najefektowniej jednak wyglądają krótko rozgałęzione pędy, ułożone wachlarzykowato i przypominające muszle. Wnoszą one do ogrodu nutkę japońskiego posmaku, zarówno latem jak i zimą, sprawiając że ogród w zimowe dni wydaje się bardziej przytulny.

Łuski liściowe, jak i nowe przyrosty mają intensywny złotozielony kolor. Drzewko rośnie bardzo wolno, przez co jest idealnym gatunkiem do obsadzania ścieżek oraz małych pasów zieleni np. przed ogrodzeniem. Po 10 latach osiąga, w zależności od warunków wzrostu, od 0, 5 do 1 m wysokości. Odmiana ta wymaga stanowisk słonecznych, osłoniętych od wiatru, spokojnych i zacisznych. Gleba pod uprawę powinna być żyzna, dobrze przepuszczalna i odpowiednio wilgotna. Mimo iż jest zimozielony, to jednak nie jest całkowicie mrozoodporny i w zimniejszych rejonach naszego kraju wymaga osłaniania na zimę. Ze względu na swój niewielki rozmiar i egzotyczny pokrój, nadaje się również znakomicie do obsadzania skalniaków oraz ogródków japońskich.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne pędy