Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Cedr himalajski 'Golden Horizon'

Cedrus deodora 'Golden Horizon'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Cedrus deodora 'Golden Horizon'

Bardzo ciekawa odmiana cedru, wybarwiająca się na kolor złocisto-żółty. Młode drzewka tej odmiany często rosną wręcz pokracznie, płożąc się częściowo i wykształcając niemal horyzontalny pokrój. Z biegiem lat, gdy roślina nabiera siły zaczyna wykształcać zdecydowanie pojedynczy przewodnik i rozpoczyna budowę stożkowatego pokroju, typowego dla gatunku. Posiada długie igły, których wybarwienie jest najintensywniejsze wiosną oraz latem, choć w zimie także wyróżnia się na tle ciemnej zieleni innych iglaków. Jest to odmiana, która uważana jest za dosyć mrozoodporną – pierwsze lata po posadzeniu najczęściej spędza pod pokrywą śniegową (zasługa płożącego pokroju), a gdy drzewo już jest dobrze zakorzenione i silne i zaczyna rosnąć w górę, mrozy się go po prostu nie imają.

Tezy te znajdują potwierdzenie w naszych doświadczeniach – zimowaliśmy te rośliny, jak zdecydowaną większość sadzonek, które posiadamy – bez okrycia, a straty zimowe ograniczyły się jedynie do drobnych poparzeń przez zimowe słońce wybarwionych intensywnie igieł. W ogrodach zalecamy zawsze sadzenie cedrów w miejscach osłoniętych od wiatrów, dla lepszego wybarwienia powinny być to jednocześnie stanowiska słoneczne. Gleba przepuszczalna, dostatecznie wilgotna, nie musi być specjalnie żyzna. Pierwsze lata po posadzeniu drzewko okrywamy na zimę, przy czym ochrona ta ma jedynie osłonić od bezpośrednich podmuchów wiatru. Ładnie komponuje się wraz z cedrami o innym wybarwieniu, a także rzadkimi roślinami iglastymi, jak kryptomeria czy mamutowiec.

Więcej informacji
W sprzedaży Nie
Typ gatunkowy drzewa iglaste
Pokrój wzniesiony-stożkowaty
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Barwa liści / igieł żółte
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne – pH 6,1 – 6,7, obojętne pH 6,8 – 7,0, lekko zasadaowyepH 7,0 - 7,2, zasadowe pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, parki
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cedr himalajski 'Golden Horizon'
Twoja ocena