Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Cedr himalajski 'Deep Cove'

Cedrus deodara 'Deep Cove'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Cedrus deodara 'Deep Cove'

Odmiana cedru himalajskiego, wyróżniająca się cudnym, biało-kremowym kolorem świeżych przyrostów! Cedr ten rośnie średnio szybko, wyraźnie wolniej od gatunku i przyjmuje nieco bardziej stożkowatą formę. Zazwyczaj posiada bardzo gęste ugałęzienie, co dodatkowo jest optycznie uwydatniane dzięki gęstym oraz długim igłom. Cedr ten opisywany jest jako mrozoodporny do strefy 5, ale biorąc pod uwagę zbyt mało prób uprawy tej odmiany w Polsce nie potwierdzimy na razie takich informacji. Wiadomo jest, że kultywar ten jest bardziej mrozoodporny niż czysty gatunek, a cierpieć od mrozów mogą głównie małe sadzonki, szczególnie w bezśnieżne zimy. Cedr ten najlepiej rósł będzie w miejscu zacisznym, osłoniętym od wiatrów, na glebach przynajmniej średnich, nie przesychających. Jego piękne, kremowego koloru nowe przyrosty są odporne na przypalanie przez ostre słońce, dzięki czemu może rosnąć w pełnym nasłonecznieniu.

Jest to dobry wybór do rozjaśnienia zakątków ogrodu zdominowanych przez ciemną zieleń roślin iglastych, takich jak cisy czy świerki. Nadaje się bardzo dobrze do odważnych i urozmaiconych nasadzeń, na przykład wraz z mamutowcem, szydlicą japońską czy kuningamią. Drzewa tak rzadkie czynią ogród miejscem wyjątkowym, w którym chcemy przebywać i odpoczywać po ciężkim dniu. Od strony praktycznej cedry nie należą do wymagających gatunków, dwa – trzy sezonu okrywania na zimę to w zasadzie całość wysiłków jakie musimy włożyć w uprawę tych drzew.


Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony-stożkowaty
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, parki
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki