Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Bukszpan wieczniezielony 'Aurea Pendula'

Buxus sempervirens 'Aurea Pendula'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: P11

Model: Wys. 20-30 cm

Buxus sempervirens 'Aurea Pendula'

Jest to niski, ale bardzo gęsty, zimozielony krzew dorastający do 1, 5 m wysokości. Krzew ten silnie się rozkrzewia i jest bardzo bogato ulistniony. Młode pędy są wydłużone i przewieszają się tworząc charakterystyczną kaskadę liści. Główną zaletą tej odmiany bukszpanu są liście, a konkretnie ich ubarwienie. Kształt liści jak u wszystkich bukszpanów jest owalny, a same liście drobne, skórzaste i gładkie. Mogą mieć one kolor żółty lub zielony z żółtymi nieregularnymi plamkami i wyglądają wówczas jak nakrapiane farbą. W dużej mierze kolor ten zależy od pory roku i ilości padającego na roślinę słońca, im go więcej tym kolor liście jest jaśniejszy.

Ponieważ odmiana ta jest bardzo łatwa w uprawie, praktycznie nie wymagająca i odporna na suszę, jest ona stworzona do sadzenia na skarpach, w ogródkach skalnych, szczególnie na glebach jałowych, gdzie inne rośliny sobie nie radzą. Równie wspaniale prezentuje się w donicach, szczególnie w okresie wielkanocnym. Ponadto można z niego formować niskie żywopłoty. Można go sadzić zarówno pojedynczo choć lepsze wrażenia wywiera posadzony w grupach. Wystarczą mu zwykłe gleb ogrodowe, stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte przed wiatrem, gdyż mroźne, zimowe wiatry mogą powodować jego usychanie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bukszpan wieczniezielony 'Aurea Pendula'
Twoja ocena