Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Bukszpan wieczniezielony 'Elegans'

Buxus sempervirens 'Elegans'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
7,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Buxus sempervirens 'Elegans'

Opis: Odmiana o powolnym wzroście, dorastająca w Polsce do 150 cm wysokości i szerokości. Ma szeroki, owalny pokrój. Rozgałęzia się bardzo gęsto. Ma korę brązową, spękaną. Liście są skórzaste, błyszczące, jajowate z wyciętym wierzchołkiem. Mają kremowe lub białe brzegi, zaś wnętrze jest zielone. Białe obrzeżenie jest dość grube – zajmuje aż 25 – 35% powierzchni liścia! Kwitnie w kwietniu i maju. Ma kremowo białe, pachnące kwiaty skupione w małe pęczki. Stara odmiana europejska znana już przed 1860r. Nazwa 'Elegans' znaczy „wytworna”.

Uprawa i zastosowanie: Łatwy w uprawie. Dobrze jest go podlewać w pierwszym roku po posadzeniu. Można go przycinać do każdej możliwej formy. Jest wrażliwy na herbicydy (środki chwastobójcze). Dobrze rośnie w miejscach słonecznych i półcienistych. Lubi gleby przepuszczalne, piaszczyste, próchniczne - najlepiej piaszczysto-gliniaste, . Wytrzymuje mrozy do – 23 °C. Jest to jedna z najbardziej wytwornych odmian – polecana na różnej wielkości żywopłoty.

Ciekawostki: Wszystkie bukszpany są roślinami wieczniezielonymi i miododajnymi. Bardzo mało roślin liściastych ma możliwość zachowania zielonych liści na zimę. Bukszpany nie kwitną jakoś specjalnie obficie, ale dzięki ich dużemu nagromadzeniu w otoczeniu człowieka (żywopłoty) mają pewne znaczenie jako pożytek pszczelarski.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik P11 – prostokątny - 1,5l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój szeroko stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, szpalery, wrzosowiska, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne liście, gęste i wiecznie zielone