Buk zwyczajny 'Rohanii'

Fagus sylvatica 'Rohanii'
55,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C1,5

Model: Wys. 20-70 cm

Fagus sylvatica 'Rohanii'

Piękna odmiana buka zwyczajnego, wyróżniająca się ciemnoczerwonym kolorem liści, które to dodatkowo są silnie regularnie powycinane oraz pofalowane. Drzewo to zostało odkryte już w 1888 roku, niedługo potem wprowadzono je do handlu. Dziś jest jedną z częściej spotykanych odmian czerwonolistnych buka, sadzoną chętnie na mniejszych powierzchniach zieleni miejskiej, czy w średnich oraz mniejszych ogrodach.

Drzewo dorasta po wielu latach do 10-15 metrów wysokości, w młodości wykształca pokrój stożkowaty lub wręcz kolumnowy, strzelisty, by z biegiem lat rozbudowywać koronę do kształtu jajowatego. Istotną rzeczą podczas sadzenia tej odmiany jest wybór odpowiedniego miejsca. Mimo, iż buki są roślinami tolerującymi nawet silne zacienienie, ta odmiana powinna rosnąć w miejscach silnie nasłonecznionych. Tylko bowiem duża ilość słońca gwarantuje piękne, ciemnopurpurowe wybarwienie liści – w miejscach zacienionych lub nawet półcienistych liście będą zdobić już tylko swoim niecodziennym kształtem, ponieważ nie wybarwią się na czerwono, a ilość tego barwnika będzie niemal symboliczna i niedostrzegalna na ciemnozielonej blaszce liściowej.

Buki wymagają dobrych i umiarkowanie wilgotnych gleb, słabo znoszą długotrwałe susze, szczególnie tyczy się to młodych drzew, które jeszcze nie rozwinęły dużej sieci korzeni. Małe sadzonki warto również okryć na zimę, w chłodniejszych regionach kraju pozostawione bez okrycia mogą nawet przemarzać! Zadomowione drzewka rosną zazwyczaj dobrze i nie sprawiają kłopotów w uprawie. Świetnie komponują się z barwnymi odmianami buków oraz dębów, mogą stanowić element większych klombów, budowanych w stylu angielskim.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Buk zwyczajny 'Rohanii'
Twoja ocena