Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Budleja weyeriana 'Sungold'

Buddleia x weyeriana 'Sungold'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Buddleia x weyeriana 'Sungold'


Stara już odmiana budlei, wprowadzona do handlu w 1966 roku, ale wciąż bardzo popularna. Jest to wzniesiony krzew o wyprostowanych, ale lekko zwieszających się na końcach gałęziach i zaokrąglonym, krzaczastym pokroju. Burza liści i wyginających się gałęzi sprawia, że krzew ten wygląda bardzo niefrasobliwie i może sprawiać wrażenie artystycznego nieładu. Dlatego też jest polecany w szczególności do ogrodów naturalistycznych, na krótko przycięte trawniki, raczej jako soliter aby inne bujne rośliny nie zakłóciły artystycznej wymowy tego pięknego krzewu. Dorasta przeciętnie do 1, 5 m wysokości, ale na glebach żyznych, piaszczysto-gliniastych może dorastać do 2m.

Posiada dość duże, lancetowate liście w kolorze szarozielonym, pokryte od spodu delikatnym kutnerem, nadającym im jaśniejsze zabarwienie. Kwiaty pojawiają się w sierpniu i jeśli regularnie przycinamy przekwitnięte kwiatostany mogą one kwitnąć aż do października. Kwiaty są drobne w kształcie trąbek, żółte o pomarańczowym wnętrzu, zebrane w bardzo gęste, nieduże, okrągłe kwiatostany. Odmiana ta niestety jest mało mrozoodporna i wymaga dość skrzętnego okrycia na zimę np. w postaci usypania wokół korzeni kopczyka z ziemi lub trocin, należy również sadzić ją w osłoniętym od wiatru i w miarę ciepłym miejscu. Niestety często i te zabiegi nie pomagają i roślina przemarza zimą, jednak przycięte nisko szybko odrastają. Budleja ta preferuje stanowiska słoneczne, można ją sadzić w każdym ogrodzie pamiętając o tym by zapewnić jej wystarczająco dużo miejsca i światła, odpłaci nam za to pięknym wyglądem i ładnymi kwiatami przyciągającymi do ogrodu liczne motyle.

Więcej informacji
Wysokość sadzonki C1,5 – okrągły – 1,5l
Typ rośliny krzewy liściaste, rośliny rabatowe
Pokrój rozłożysty
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Barwa kwiatów fioletowe, niebieskie
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Pora kwitnienia lato
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne pełne słońce
PH gleby obojętne: pH 6,8 – 7,0
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), zielone dachy
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie