Azalia wielkokwiatowa 'Klondyke'

Rhododendron 'Klondyke'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Rhododendron 'Klondyke'


Przepiękna azalia, nadająca się do uprawy na terenie całego kraju! Jest to krzew o średniej sile wzrostu, finalnie jednak osiąga całkiem spore rozmiary – może osiągać do 3 metrów wysokości oraz nawet więcej szerokości. Kwitnie w drugiej połowie maja, kwiaty pomarańczowe, wewnątrz jaśniejsze, a ciemniejsze na brzegach płatków, duże do 8 – 9 cm średnicy a ponadto zebrane w duże kwiatostany liczące nawet do 15 kwiatów! Kwiaty pojawiają się bardzo obficie na całym krzewie i w słoneczne, bezwietrzne dni można bez trudu wyczuć ich fantastyczny zapach w bardzo dużej odległości od samej rośliny!

Liście tej azalii początkowo mają zielono-brązowe zabarwienie, z czasem stają się żywo zielone aby w pełni sezonu przybrać kolor ciemnozielony. Posiadają lekko błyszczącą powierzchnię i opadają na zimę. Krzew ten wymaga gleby zdrenowanej, jednocześnie stale umiarkowanie wilgotnej oraz, co ważne, o odczynie kwaśnym. Co bardzo ważne, jeśli nie mamy gleby kwaśnej, konieczna będzie wymiana podłoża – azalie rosnące w nieodpowiednich miejscach często bardzo marnieją i wyglądają mało ciekawie.

Stanowiska słoneczne z reguły sprzyjają obfitemu kwitnieniu, azalia ta jednak będzie również ładnie kwitła w miejscu półcienistym. Jest to idealna roślina do miejsc lekko zacienionych, przerzedzonych lasków sosnowych, lub o innym składzie gatunkowym. Świetnie wygląda sadzona na zboczach, pochyłościach terenu, gdzie szczególnie starsze osobniki tworzą niezwykły, baśniowy krajobraz, o czym może zaświadczyć każdy, kto widział takie właśnie aranżacje azalii.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Azalia wielkokwiatowa 'Klondyke'
Twoja ocena