Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Aucuba japońska 'Variegata'

Aucuba japonica 'Variegata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Aucuba japonica 'Variegata'

Jest to bardzo dekoracyjny krzew z rodziny dereniowatych, pochodzący z Japonii i Korei. Jest rośliną zimozieloną, dorastającą do około 2, 5 m wysokości. Rośnie jednak powoli i po 5 latach mierzy około 1, 5 m wysokości. Jej największą ozdobą są duże, zielone liście, często żółto nakrapiane. Mają kształt jajowato-lancetowaty, są skórzaste i błyszczące, na brzegach delikatnie ząbkowane i osiągają nawet 20 cm długości. Kwiaty nie są już tak ozdobne. Są małe i niepozorne, w kolorze purpurowym, zebrane w nieduże wiechy. Pojawiają się już w marcu, a przekwitają w kwietniu. Na ich miejsce pojawiają się następnie dużo bardziej atrakcyjne czerwone i owalne, owoce, które jednak występują tylko na osobnikach żeńskich gdyż aukuba jest rośliną dwupienną. Trzeba więc pamiętać, że aby wyhodować roślinę z owocami musimy posiadać przynajmniej po jednym osobniku żeńskim i męskim.

Do niedawno Aukuba była uważana wyłącznie za roślinę doniczkową, jednak obecnie wiadomo już, że z powodzeniem można ją hodować w gruncie, jednakże wymaga to odrobinę chęci i wysiłku. Roślina taka powinna być posadzona na wiosnę aby miała czas się zaklimatyzować. Należy umieścić ją w zacisznym miejscu nie narażonym na południowe słońce. Zimą podczas dłuższego okresu słonecznej i suchej pogody należy roślinę odpowiednio podlać i zabezpieczyć kompostem oraz agrowłókniną. Takie zabiegi powinny ją zabezpieczyć przed przemarznięciem. Poza tym roślina umie się w pewnym stopniu zregenerować z uśpionych pączków i odrostów korzeniowych. Łatwiej jednak hodować aukubę w doniczce, wówczas na zimę należy przenieść ją w chłodniejsze miejsce. Jako roślinę doniczkową można posadzić w ziemi uniwersalnej, umiarkowanie podlewać i umieścić w widnym, choć półcienistym miejscu. Roślina ta jest jednak warta każdego wysiłku, gdyż wyróżnia się po stokroć na tle innych roślin tarasowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Aucuba japońska 'Variegata'
Twoja ocena