Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Aucuba japońska 'Variegata'

Aucuba japonica 'Variegata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Aucuba japonica 'Variegata'

Jest to bardzo dekoracyjny krzew z rodziny dereniowatych, pochodzący z Japonii i Korei. Jest rośliną zimozieloną, dorastającą do około 2, 5 m wysokości. Rośnie jednak powoli i po 5 latach mierzy około 1, 5 m wysokości. Jej największą ozdobą są duże, zielone liście, często żółto nakrapiane. Mają kształt jajowato-lancetowaty, są skórzaste i błyszczące, na brzegach delikatnie ząbkowane i osiągają nawet 20 cm długości. Kwiaty nie są już tak ozdobne. Są małe i niepozorne, w kolorze purpurowym, zebrane w nieduże wiechy. Pojawiają się już w marcu, a przekwitają w kwietniu. Na ich miejsce pojawiają się następnie dużo bardziej atrakcyjne czerwone i owalne, owoce, które jednak występują tylko na osobnikach żeńskich gdyż aukuba jest rośliną dwupienną. Trzeba więc pamiętać, że aby wyhodować roślinę z owocami musimy posiadać przynajmniej po jednym osobniku żeńskim i męskim.

Do niedawno Aukuba była uważana wyłącznie za roślinę doniczkową, jednak obecnie wiadomo już, że z powodzeniem można ją hodować w gruncie, jednakże wymaga to odrobinę chęci i wysiłku. Roślina taka powinna być posadzona na wiosnę aby miała czas się zaklimatyzować. Należy umieścić ją w zacisznym miejscu nie narażonym na południowe słońce. Zimą podczas dłuższego okresu słonecznej i suchej pogody należy roślinę odpowiednio podlać i zabezpieczyć kompostem oraz agrowłókniną. Takie zabiegi powinny ją zabezpieczyć przed przemarznięciem. Poza tym roślina umie się w pewnym stopniu zregenerować z uśpionych pączków i odrostów korzeniowych. Łatwiej jednak hodować aukubę w doniczce, wówczas na zimę należy przenieść ją w chłodniejsze miejsce. Jako roślinę doniczkową można posadzić w ziemi uniwersalnej, umiarkowanie podlewać i umieścić w widnym, choć półcienistym miejscu. Roślina ta jest jednak warta każdego wysiłku, gdyż wyróżnia się po stokroć na tle innych roślin tarasowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Pokrój okrągławy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Pochodzenie brak info
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Pora owocowania lato
Pora dojrzewania owoców lipiec, sierpień, wrzesień
Barwa kwiatów purpurowe
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Pora kwitnienia późna wiosna
Odporność na mrozy ograniczona
Wymagania słoneczne półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, pojemniki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone