Przedsprzedaż jesienna drzew i krzewów owocowych

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 5 października 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Ładuję...

Aucuba japońska 'Variegata' nieszczepione

Aucuba japonica 'Variegata'
Ocena:
14,00 zł
SKU
3876
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

 • paczka do 15kg: 19,50 zł
 • każda następna: 10,00 zł
 • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Wysokość sadzonki: Wys. 35-45cm

Aucuba japonica 'Variegata'

Jest to bardzo dekoracyjny krzew z rodziny dereniowatych, pochodzący z Japonii i Korei. Jest rośliną zimozieloną, dorastającą do około 2, 5 m wysokości. Rośnie jednak powoli i po 5 latach mierzy około 1, 5 m wysokości. Jej największą ozdobą są duże, zielone liście, często żółto nakrapiane. Mają kształt jajowato-lancetowaty, są skórzaste i błyszczące, na brzegach delikatnie ząbkowane i osiągają nawet 20 cm długości. Kwiaty nie są już tak ozdobne. Są małe i niepozorne, w kolorze purpurowym, zebrane w nieduże wiechy. Pojawiają się już w marcu, a przekwitają w kwietniu. Na ich miejsce pojawiają się następnie dużo bardziej atrakcyjne czerwone i owalne, owoce, które jednak występują tylko na osobnikach żeńskich gdyż aukuba jest rośliną dwupienną. Trzeba więc pamiętać, że aby wyhodować roślinę z owocami musimy posiadać przynajmniej po jednym osobniku żeńskim i męskim.

Do niedawno Aukuba była uważana wyłącznie za roślinę doniczkową, jednak obecnie wiadomo już, że z powodzeniem można ją hodować w gruncie, jednakże wymaga to odrobinę chęci i wysiłku. Roślina taka powinna być posadzona na wiosnę aby miała czas się zaklimatyzować. Należy umieścić ją w zacisznym miejscu nie narażonym na południowe słońce. Zimą podczas dłuższego okresu słonecznej i suchej pogody należy roślinę odpowiednio podlać i zabezpieczyć kompostem oraz agrowłókniną. Takie zabiegi powinny ją zabezpieczyć przed przemarznięciem. Poza tym roślina umie się w pewnym stopniu zregenerować z uśpionych pączków i odrostów korzeniowych. Łatwiej jednak hodować aukubę w doniczce, wówczas na zimę należy przenieść ją w chłodniejsze miejsce. Jako roślinę doniczkową można posadzić w ziemi uniwersalnej, umiarkowanie podlewać i umieścić w widnym, choć półcienistym miejscu. Roślina ta jest jednak warta każdego wysiłku, gdyż wyróżnia się po stokroć na tle innych roślin tarasowych.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Aucuba japońska 'Variegata'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

 1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
 2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
 3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
 4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
 5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
 6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
 7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
 8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
 9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Więcej informacji
Odmiana rośliny 'Variegata'
Nazwa łacińska Aucuba japonica
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.50 kg
Pojemnik C1,5
Wysokość sadzonki Wys. 35-45cm
Pokrój okrągławy
Stanowisko półcieniste
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie ogrody orientalne, ogrody przydomowe, pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Pochodzenie brak info
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Pora owocowania lato
Pora dojrzewania owoców lipiec, sierpień, wrzesień
Barwa kwiatów purpurowe
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Pora kwitnienia późna wiosna
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy ograniczona -do 12°C
Wymagania słoneczne półcień
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone
Item Returns This item can be returned
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko