Aronia Miczurina - forma pienna

Aronia mitschurinii
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: c2, c3

Model: wys. 60-120 cm

Aronia mitschurinii

Odmiana aronii wyhodowana przez Iwana Miczurina w latach 20 ubiegłego wieku. Jest to krzyżówka aronia melanocarpa prawdopodobnie z którąś słodką jarzębiną sorbus x wydaje sie dla podniesienia mrozoodporności z uwagi na poszukiwanie roślin dla syberyjskiego trudnego i surowego klimatu.

Iwan Miczurin nazwał ją ’'Jarzębina Czarnopłodnaja’’. W 1932 roku pisał o niej z dużym entuzjazmem podając informacje że będzie miała duże znaczenie gospodarcze oraz stanie się jedną z podstawowych roślin do tworzenia pasów śródpolnych w dawnym Związku Radzieckim, ponadto będzie kluczową do tworzenia nowych odmian jarzębin o jeszcze wiekszych owocach i jeszcze słodszych. Na szeroką skalę uprawiana jest w Rosji w postaci sadów owocowych.

Wzrost w naszym klimacie ok. 3m, owocowanie plenne. Owoce duże okrągłe, soczyste, grono rozwija się do 6-8cm rozpiętości. Cechy morfologiczne zbliżone do aronii czarno owocowej owoc jednak cechuje się innym smakiem. Nagie pędy są silniejsze, grubsze oraz pąki nierozbite są ciemniejsze oraz bardziej widoczne niż u aronia melanocarpa. Wyraźnie widać wpływ jarząba jako elementu ojcowskiego do tej hybrydy. Z czasem także uzyskała ona nazwę już nie odmianową ale wydaje się na cześć wynalazcy I Miczurina nazwę Aronia mitschurinii

Bardzo polecamy tę cenną roślinę jak również wszystkie znane odmiany i gatunki aroni, do wykorzystania w każdym gospodarstwie domowym. Konfitury, soki, nalewki, a także wyśmienite wina owocowe na bazie owoców aronii same zachęcają do konsumpcji mając na uwadze walory prozdrowotne tych owoców. Należy także wskazać walory ozdobne tych krzewów poprzez piękne owoce oraz kwiaty i jesienne przebarwienie liści na kolor czerwony i żółty.

Więcej informacji
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Aronia Miczurina - forma pienna
Twoja ocena