Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Aktinidia - Actinidia

Aktinidia bywa także spotykana pod nazwą kiwi, ponieważ to właśnie kiwi jest owocem tego pnącza. Uprawiane w Polsce odmiany są mniejsze od tych znanych ze sklepowych półek, ale równie smaczne i zdrowe, a sama Aktinidia jest bardzo łatwym w uprawie i dekoracyjnym z wyglądu pnączem

Aktinidia rośnie dość mocno, wymaga więc trwałych podpór, chociaż pozbawiona ich będzie się ścielić po ziemi i stanie się rośliną okrywową. Jest gatunkiem częściowo dwupiennym, wyróżnia się zatem osobniki (albo odmiany) męskie i żeńskie, aczkolwiek nawet wśród roślin o zdeterminowanej płci można spotkać kwiaty płci przeciwnej. Warto jednak sadzić obok siebie co najmniej dwie odmiany, ponieważ znacznie lepiej owocują rośliny zapylone krzyżowo. 

To niewymagające i odporne na mróz pnącze nadaje się do każdego ogrodu, stanowiąc w nim dekorację (mamy w sprzedaży także odmiany o bardzo ładnych, pstrych liściach!), ciekawostkę, a dodatkowo dostarczając smacznych i pełnych witamin owoców.

Produkty 17

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 17

Ustaw kierunek malejący
na stronę