Przerwa zimowa. Zamówienia złożone teraz będą wysyłane od 01.03.2021

Akebia (Akebia)

Oryginalne pnącze, zaliczany do nietypowych gatunków jadalnych. Atrakcyjne ze względu na jasnozielone liści o subtelnej strukturze i ciemnoróżowe kwiaty wydzielające subtelny

cynamonowo-czekoladowy zapach, przez który zresztą akebia bywa nazywana “czekoladowym pnączem”. Owocem akebii jest mięsista, z kształtu podobna do parówki jagoda, jadalna, bardzo smaczna, nieco przypominająca w smaku melona. Dojrzałe owoce pękają, wtedy można je zjadać prosto po zerwaniu, smaczne są także po opadnięciu na ziemię. 

Akebia rośnie mocno, idealnie nadaje się do obsadzania altan i innych mocnych konstrukcji, z powodzeniem może piąć się także po koronach drzew. Na naturalnych stanowiskach jest częściowo zimozielona. W Polsce jesienią gubi liście, w mroźniejsze zimy najmłodsze pędy mogą nieco przemarzać, ale wiosną z pewnością roślina odbije. Ma bardzo niskie wymagania, może rosnąć w praktycznie każdym ogrodzie. Najlepiej owocuje po zapyleniu krzyżowym, dlatego warto posadzić obok siebie co najmniej dwie rośliny. 

Akebia to bardzo ciekawa alternatywa dla popularniejszych pnączy.

Pokaż mniej
Filtruj produkty

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Akebia pięciolistkowa

  Akebia quinata
  Ocena:
  nieszczepione
  18,00 zł
  w produkcji
 2. Akebia pięciolistkowa 'Variegata'

  Akebia quinata 'Variegata'
  Ocena:
  nieszczepione
  18,00 zł
  niedostępny
 3. Akebia trójlistkowa

  Akebia trifoliata
  Ocena:
  nieszczepione
  18,00 zł
  niedostępny

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko