Trwa przedsprzedaż - Złożone zamówienia wyślemy w marcu

Akebia (Akebia)

Oryginalne pnącze, zaliczany do nietypowych gatunków jadalnych. Atrakcyjne ze względu na jasnozielone liści o subtelnej strukturze i ciemnoróżowe kwiaty wydzielające subtelny

cynamonowo-czekoladowy zapach, przez który zresztą akebia bywa nazywana “czekoladowym pnączem”. Owocem akebii jest mięsista, z kształtu podobna do parówki jagoda, jadalna, bardzo smaczna, nieco przypominająca w smaku melona. Dojrzałe owoce pękają, wtedy można je zjadać prosto po zerwaniu, smaczne są także po opadnięciu na ziemię. 

Akebia rośnie mocno, idealnie nadaje się do obsadzania altan i innych mocnych konstrukcji, z powodzeniem może piąć się także po koronach drzew. Na naturalnych stanowiskach jest częściowo zimozielona. W Polsce jesienią gubi liście, w mroźniejsze zimy najmłodsze pędy mogą nieco przemarzać, ale wiosną z pewnością roślina odbije. Ma bardzo niskie wymagania, może rosnąć w praktycznie każdym ogrodzie. Najlepiej owocuje po zapyleniu krzyżowym, dlatego warto posadzić obok siebie co najmniej dwie rośliny. 

Akebia to bardzo ciekawa alternatywa dla popularniejszych pnączy.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Akebia pięciolistkowa 'Variegata'

  Akebia quinata
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  100%
  26,70 zł
  Wyprzedane
 2. Akebia pięciolistkowa

  Akebia quinata
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  100%
  28,90 zł
  Wyprzedane
 3. Akebia trójlistkowa

  Akebia trifoliata
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  100%
  0,00 zł
  Atlas

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko