Jałowiec rozesłany

Jałowiec rozesłany Juniperus procumbens

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus procumbens

      Ojczyzną tego gatunku są górzyste tereny Japonii. Jest to karłowy ścielący się krzew o długich pędach u których wierzchołki wznoszą się do góry. Z czasem centralna część rośliny wypiętrza się do 50cm wysokości. Stare okazy osiągają średnicę około 2m. Sztywne pędy pokryte są bardzo kłującymi igłami, ściśle do siebie przylegają koloru zielono niebieskiego. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Cechuje się bardzo dobą wytrzymałością na niskie temperatury. Gatunek doskonale rośnie na suchych i piaszczystych glebach. Świetnie nadaje się do obsadzenia skalniaków, obwódki rabat jak i roślina okrywowa.

Napisz swoją recenzję

Jałowiec rozesłany

Jałowiec rozesłany

Juniperus procumbens       Ojczyzną tego gatunku są górzyste tereny Japonii. Jest to karłowy ścielący się krzew o długich pędach u których wierzchołki wznoszą się do góry. Z czasem centralna część rośliny wypiętrza się do 50cm wysokości. Stare okazy osiągają średnicę około 2m. Sztywne pędy pokryte są bardzo kłującymi igłami, ściśle do siebie przylegają koloru zielono niebieskiego. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Cechuje się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »