Jałowiec pospolity 'Depressa Aurea'

Jałowiec pospolity 'Depressa Aurea' Juniperus communis 'Depressa Aurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Juniperus communis 'Depressa Aurea'

Jest to bardzo stara odmiana okrywowa znana już od 1887 roku. Jałowiec ten wyróżnia się przede wszystkim barwą igieł, stąd jego nie słabnąca popularność. Istotną cechą, która może przemawiać za wybraniem właśnie tej odmiany może być szybkie tempo wzrostu, 10 letnie okazy są już sporej wielkości krzewami osiągającymi nawet do 2 m szerokości. ‘Depressa Aurea’ to krzew niski, ale bardzo szeroki i rozłożysty, wyróżniają go promieniście ułożone, lekko wzniesione pędy, wyrastające ze środka i tworzące zagłębienie przypominające gniazdo. Końce pędów delikatnie opadają ku ziemi. Największą ozdobą tej odmiany są jednak igły, drobne, ale dość długie, kłujące, zebrane po trzy, w przepięknym złocisto żółtym kolorze, który jesienią zmienia się na pomarańczowo-brązowy. Wiosenne przyrosty są z kolei jeszcze jaśniejsze niż żółte igły.

 

Warto wybrać ten krzew, jeśli chcemy rozjaśnić jakieś miejsce w ogrodzie, gdzie większość roślin ma zielone zabarwienie, można z jego wykorzystaniem tworzyć przepiękne kompozycje barwne. Jest to również idealna roślina okrywowa zarówno na małe jak i większe powierzchnie. Doskonale nadaje się również do ogródków skalnych oraz na skarpy, gdzie chroni gleby przed erozją. Na rabatach szczególnie dobrze prezentuje się w towarzystwie mniejszych lub większych iglaków o odmiennej kolorystyce. ‘Depressa Aurea’ jest odmianą całkowicie mrozoodporną o znikomych wymaganiach glebowych, urośnie nawet na glebach suchych i jałowych, nie lubi natomiast gleb zbyt wilgotnych. Zdecydowanie najlepiej czuje się na przeciętnych glebach ogrodowych, piaszczystych, suchych lub umiarkowanie wilgotnych, w miejscach słonecznych i ciepłych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec pospolity 'Depressa Aurea'

Jałowiec pospolity 'Depressa Aurea'

Juniperus communis  'Depressa Aurea' Jest to bardzo stara odmiana okrywowa znana już od 1887 roku. Jałowiec ten wyróżnia się przede wszystkim barwą igieł, stąd jego nie słabnąca popularność. Istotną cechą, która może przemawiać za wybraniem właśnie tej odmiany może być szybkie tempo wzrostu, 10 letnie okazy są już sporej wielkości krzewami osiągającymi nawet do 2 m szerokości. ‘Depressa Aurea’ to krzew niski, ale bardzo szeroki i ...