Jałowiec pospolity 'Compressa'

Jałowiec pospolity 'Compressa' Juniperus communis 'Compressa'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Juniperus communis 'Compressa'

 

Wyjątkowa odmiana jałowca pospolitego stworzona do obsadzania ogródków skalnych i alpinariów. Cechuje się bardzo powolnym wzrostem i karłowatym pokrojem, dorasta po wielu latach do wysokości około 1 m i 30 cm średnicy u podstawy. I o to właśnie chodzi w przypadku roślin o tego typu przeznaczeniu. Odmiana ta posiada ponadto bardzo wiele innych ozdobnych cech. Na uwagę ponad wszystko zasługuje jej ciekawy wąsko kolumnowy pokrój. Pędy są bardzo liczne i wyrastają niemal pionowo wzdłuż pnia, dzięki czemu tworzą się walcowate krzewy o bardzo zwartej i gęstej budowie. Również kolor igieł robi wrażenie, są one stalowoniebieskie, bardzo liczne i kłujące.

 

Ze względu na wymiary i ciekawy pokrój krzew ten powinien być sadzony jako soliter w dobrze wyeksponowanych miejscach, ponadto nadaje się również do uprawy pojemnikowej na balkonach lub tarasach. Jest to odmiana o niewielkich wymaganiach, łatwa w uprawie, jednak w naszych warunkach klimatycznych nie jest całkowicie mrozoodporna, dlatego też wymaga okrywania na zimę, szczególnie u podstawy, a ponadto potrzebuje słonecznego i osłoniętego od wiatru stanowiska. Pod względem gleby jest bardzo tolerancyjna, może rosnąć na przeciętnych glebach ogrodowych, a nawet na glebach piaszczystych. Jeśli chodzi o inne parametry to również wykazuje się dużym zakresem tolerancji, pH gleby może być obojętne lub lekko kwaśne, gleba zaś umiarkowanie wilgotna bądź nawet sucha. Odmiana ta ma bardzo regularny i nie wymagający formowania kształt, jednakże można ją dowolnie formować według własnego uznania, gdyż jest bardzo odporna na cięcia oraz wszelkie zabiegi pielęgnacyjne.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec pospolity 'Compressa'

Jałowiec pospolity 'Compressa'

Juniperus communis  'Compressa'   Wyjątkowa odmiana jałowca pospolitego stworzona do obsadzania ogródków skalnych i alpinariów. Cechuje się bardzo powolnym wzrostem i karłowatym pokrojem, dorasta po wielu latach do wysokości około 1 m i 30 cm średnicy u podstawy. I o to właśnie chodzi w przypadku roślin o tego typu przeznaczeniu. Odmiana ta posiada ponadto bardzo wiele innych ozdobnych cech. Na uwagę ponad wszystko zasługuje jej ...