Berberys bukszpanolistny  'Nana'

Berberys bukszpanolistny 'Nana' Berberis buxifolia 'Nana'

14,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-50 cm

Berberis buxifolia 'Nana'

     Jest gęstym, karłowatym krzewem dorastającym do około 40 cm wysokości. Ma bruzdkowane, brązowe pędy, pokryte trójdzielnymi cierniami, długości 0,5 – 1 cm. Liście są podobne do bukszpanu: eliptyczne, całobrzegie i zimozielone (tzn. nie więdną i nie opadają na zimę. Młode liście są czerwonawe, zaś dojrzałe stają się ciemnozielone, błyszczące.

       Uprawa i zastosowanie: Wymaga stanowiska słonecznego, lekko wilgotnego, gleby przeciętnej. W czasie silnych mrozów może przemarzać. Roślina polecana do małych żywopłotów, a także na skalniaki. Nadaje się nawet do najmniejszego ogrodu. Odmiana stara, znana z ogrodów francuskich od 1865 r.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-50 cm

Napisz swoją recenzję

Berberys bukszpanolistny  'Nana'

Berberys bukszpanolistny 'Nana'

Berberis buxifolia 'Nana'      Jest gęstym, karłowatym krzewem dorastającym do około 40 cm wysokości. Ma bruzdkowane, brązowe pędy, pokryte trójdzielnymi cierniami, długości 0,5 – 1 cm. Liście są podobne do bukszpanu: eliptyczne, całobrzegie i zimozielone (tzn. nie więdną i nie opadają na zimę. Młode liście są czerwonawe, zaś dojrzałe stają się ciemnozielone, błyszczące.        Uprawa i zastosowanie: Wymaga stanowiska słonecznego, ...