Jałowiec Pfitzera 'Pfitzeriana Compacta'

Jałowiec Pfitzera 'Pfitzeriana Compacta' Juniperus pfitzeriana x 'Pfitzeriana Compacta'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus pfitzeriana  'Pfitzeriana Compacta'


 

Odmiana okrywowa, charakteryzująca się średnią siłą wzrostu, o wiele niższą niż u gatunku. Tworzy niskie dywany, koloru szarozielonego, które osiągają znacznie większą średnicę niż wysokość. Przeciętnie przy szerokości przekraczającej 2,5 metra wysokość oscyluje w granicach tylko 40-60 cm. Początkowo krzewy rosną w formie zbitej, dopiero po kilku sezonach zaczynają przyspieszać, ale przez cały czas wyraźnie widać, że są one o wiele bardziej zagęszczone od innych odmian jałowca Pfitzera. Roślina nie posiada wygórowanych wymagań glebowych, poradzi sobie bez większego trudu także na słabszych glebach, w miejscach gdzie wiele gatunków nie jest w stanie rosnąć. Może pełnić funkcję rośliny okrywowej, sadzić go można w miejscach słonecznych oraz lekko zacienionych, na przykład pod okapem wysokich drzew.

 

Dobrze sprawdza się w warunkach zieleni miejskiej, jest odporny na szkodniki oraz typowe dla polskiego klimatu silne mrozy. W trakcie sezonu nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, choć można jałowce te zasilać na wiosnę, szczególnie przez pierwsze sezony po posadzeniu. W ogrodach może tworzyć niższe partie klombów złożonych zarówno z roślin iglastych oraz liściastych. Nadaje się także do obsadzania nierówności terenu, skarp oraz nawet dość pochyłych ścian wąwozów.


Napisz swoją recenzję

Jałowiec Pfitzera 'Pfitzeriana Compacta'

Jałowiec Pfitzera 'Pfitzeriana Compacta'

Juniperus pfitzeriana   'Pfitzeriana Compacta'   Odmiana okrywowa, charakteryzująca się średnią siłą wzrostu, o wiele niższą niż u gatunku. Tworzy niskie dywany, koloru szarozielonego, które osiągają znacznie większą średnicę niż wysokość. Przeciętnie przy szerokości przekraczającej 2,5 metra wysokość oscyluje w granicach tylko 40-60 cm. Początkowo krzewy rosną w formie zbitej, dopiero po kilku sezonach zaczynają ...