Jałowiec Pfitzera 'Golden Joy'

Jałowiec Pfitzera 'Golden Joy' Juniperus pfitzeriana 'Golden Joy'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5

Juniperus pfitzeriana  'Golden Joy'

 

Ładna, nieco kompaktowa odmiana rozłożystego jałowca, o złocistym wybarwieniu igieł, utrzymującym się praktycznie przez cały sezon. Kultywar ten jest łudząco podobny do odmiany ‘Old Gold’, różni się jednak znacznie mniejszymi rozmiarami docelowymi oraz tempem wzrostu. Maksymalnie roślina ta osiąga nieco ponad 1 metr średnicy oraz do 1 metra wysokości. Rośnie wolno, początkowo przybiera sylwetkę okrywową, płożącą, z czasem wypiętrza się ku górze. Posiada bardzo intensywne, złociste wybarwienie pędów, które nie traci na intensywności w okresie zimowym. Jałowiec ten ma niskie wymagania glebowe, może rosnąć nawet na nieurodzajnych glebach, ważne jest jednak aby nie przesychały one na dłuższe okresy. Sadzić należy ten jałowiec w miejscach możliwie słonecznych, sprzyjać to będzie intensywnemu wybarwieniu, pozwoli także na optyczne wyeksponowanie tego jałowca w stosunku do pobliskich roślin.

 

Jest to roślina, która może spełniać funkcje okrywowe, jednakże do obsadzania większych połaci lepiej zastosować po prostu odmiany szerzej się rozrastające, takie jak ‘Old Gold’ lub ‘Dierks Goldpfitzer’. Odmianę ‘Golden Joy’ należy raczej sadzić pojedynczo, wkomponowaną w niższe partie klombów, złożonych zarówno z roślin iglastych, jak i liściastych. Rzadko, ale jednak zdarzają się w handlu egzemplarze szczepione na wyższym pieńku – te można stosować z powodzeniem w miejscach reprezentacyjnych, przed domem, a w zieleni miejskiej przed urzędami, bankami.

  • Pojemnik C1,5

Napisz swoją recenzję

Jałowiec Pfitzera 'Golden Joy'

Jałowiec Pfitzera 'Golden Joy'

Juniperus pfitzeriana   'Golden Joy'   Ładna, nieco kompaktowa odmiana rozłożystego jałowca, o złocistym wybarwieniu igieł, utrzymującym się praktycznie przez cały sezon. Kultywar ten jest łudząco podobny do odmiany ‘Old Gold’, różni się jednak znacznie mniejszymi rozmiarami docelowymi oraz tempem wzrostu. Maksymalnie roślina ta osiąga nieco ponad 1 metr średnicy oraz do 1 metra wysokości. Rośnie wolno, początkowo przybiera sylwetkę ...