Barwinek pospolity 'Aureovariegata'

Barwinek pospolity 'Aureovariegata' Vinca minor 'Aureovariegata'

7,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-15cm

Vinca minor 'Aureovariegata'

Jest to niewielka, płożąca się krzewinka, dorastająca do około 20 cm wysokości. Jako chimera charakteryzuje się dwubarwnymi liśćmi. Są one owalno jajowate, ostro zakończone, skórzaste i zimozielone, błyszczące po zewnętrznej stronie. Większość liści jest żółto lub kremowo obrzeżona, część posiada również żółte plamy w innych miejscach blaszki liściowej.

 

Roślina kwitnie w maju i wówczas mamy okazję zobaczyć powódź niebiesko fioletowych, delikatnych kwiatów, które wyrastają z kątów liści. Pojawiają się one jeszcze pojedynczo aż do końca sierpnia. Odmiana ta może rosnąć na każdym rodzaju gleby, byleby była ona dobrze przepuszczalna. Nie może ona być jednak zbyt jałowa i sucha, dlatego trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jest to roślina idealna na ogródki skalne i skarpy, a także do zadarniania gleby jako roślina okrywowa.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Barwinek pospolity 'Aureovariegata'

Barwinek pospolity 'Aureovariegata'

Vinca minor 'Aureovariegata' Jest to niewielka, płożąca się krzewinka, dorastająca do około 20 cm wysokości. Jako chimera charakteryzuje się dwubarwnymi liśćmi. Są one owalno jajowate, ostro zakończone, skórzaste i zimozielone, błyszczące po zewnętrznej stronie. Większość liści jest żółto lub kremowo obrzeżona, część posiada również żółte plamy w innych miejscach blaszki liściowej.   Roślina kwitnie w maju i wówczas mamy okazję ...