Jałowiec nadbrzeżny 'Silver Mist'

Jałowiec nadbrzeżny 'Silver Mist' Juniperus conferta 'Silver Mist'

14,00 zł

Juniperus conferta 'Silver Mist'

 

Niebieskawy kolor tego jałowca wspaniale kontrastuje z ciemną zielenią roślin takich jak cisy czy bukszpany. Rośnie wolno, osiągając maksymalnie nieco powyżej 1 metra średnicy i do 30 cm wysokości. Odmiana ta posiada część pędów nieco bardziej ostających od ziemi niż inne jałowce płożące, w wyniku czego oprócz niebieskawego dywanu, który tworzy, oferuje również nieco wertykalny charakter wzrostu. Rośnie dobrze na glebach żyznych lub chociaż przeciętnych, lubi podłoża przepuszczalne, nie mające tendencji do tworzenia zastoisk. Miejsca słoneczne oraz półcieniste, a do tego wilgotne to idealne środowisko dla tej odmiany. W ogrodach może porastać większe połacie terenu, wąskie pasy zieleni, dobrze wygląda także sadzony w dużych pojemnikach – wtedy jego pędy przewieszają się w dół z pojemnika, a całość wygląda bardzo atrakcyjnie. W handlu spotykane są okazy szczepione na wysokich nóżkach, w starszym wieku tworzą one naprawdę ciekawe, niepowtarzalne formy, które przyciągają wzrok. Zarówno formy szczepione, jak i naturalne mogą być z powodzeniem wkomponowane w najniższe partie klombów, tworzonych przez rośliny iglaste. W aranżacjach dobrze jest stosować drobny kamień płukany jako tło dla tego jałowca, który będzie lepiej kontrastował kolorystycznie niż kora. Odmiana w uprawie jest zasadniczo bezproblemowa, jedynie na wietrznych stanowiskach oraz w chłodniejszych regionach jałowiec ten może przemarzać.

Napisz swoją recenzję

Jałowiec nadbrzeżny 'Silver Mist'

Jałowiec nadbrzeżny 'Silver Mist'

Juniperus conferta 'Silver Mist'   Niebieskawy kolor tego jałowca wspaniale kontrastuje z ciemną zielenią roślin takich jak cisy czy bukszpany. Rośnie wolno, osiągając maksymalnie nieco powyżej 1 metra średnicy i do 30 cm wysokości. Odmiana ta posiada część pędów nieco bardziej ostających od ziemi niż inne jałowce płożące, w wyniku czego oprócz niebieskawego dywanu, który tworzy, oferuje również nieco wertykalny charakter ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »