Jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea'

Jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea' Juniperus conferta 'Emerald Sea'

14,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-50cm

Juniperus conferta 'Emerald Sea'

Okrywowa odmiana jałowca nadbrzeżnego, charakteryzująca się żywo zielonym kolorem igieł, przechodzącym w kolor lekko szarawy w miesiącach zimowych. Rośnie raczej wolno, osiągając maksymalnie około 1,5 metra średnicy oraz do 20-30 cm wysokości. Jałowiec nadbrzeżny posiada na pędach długie igły, odstające pod dużym kątem, co daje ładny efekt optyczny. Dodatkowo całość jest wzmacniana przez liczne i gęste rozgałęzienia pędów tej odmiany. Popularność jałowiec ten zdobył dzięki kilku głównym cechom: rośnie dobrze nawet na słabych glebach, sprawując się świetnie w różnych warunkach oświetleniowych, tworząc piękne zielone dywany, szczelnie okrywające podłoże. Nadaje się do obsadzania wszelkich pasów zieleni, także w warunkach miejskich.

 

Łączyć można go tam z półkarłowymi odmianami iglaków oraz niektórych roślin liściastych, takich jak na przykład ogniki. Ładnie komponują się zestawienia kolorystyczne, gdzie do urozmaicenia palety barw można zastosować złocisty jałowiec ‘Allgold’ lub pstrokate odmiany, jak chociażby ‘Expansa Variegata’ jałowca dahurskiego. W ogrodach odmiana ta może porastać najniższe partie klombów, nadaje się także do uprawy pojemnikowej. W szkółkarstwie spotyka się ten jałowiec szczepiony na pniu, tworzy on w takim wypadku piękne formy, które po kilku sezonach przypominają zielone fontanny, z których falami wypływają zielone pędy rośliny.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-50cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea'

Jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea'

Juniperus conferta 'Emerald Sea' Okrywowa odmiana jałowca nadbrzeżnego, charakteryzująca się żywo zielonym kolorem igieł, przechodzącym w kolor lekko szarawy w miesiącach zimowych. Rośnie raczej wolno, osiągając maksymalnie około 1,5 metra średnicy oraz do 20-30 cm wysokości. Jałowiec nadbrzeżny posiada na pędach długie igły, odstające pod dużym kątem, co daje ładny efekt optyczny. Dodatkowo całość jest wzmacniana przez liczne i ...