Jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific'

Jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific' Juniperus conferta 'Blue Pacific'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus conferta  'Blue Pacific'


 

Ciekawa odmiana jałowca o płożącym charakterze wzrostu oraz niebieskawym kolorze igieł. Rośnie stosunkowo wolno i osiąga niewielkie rozmiary docelowe, maksymalnie może dochodzić do 1,5 metra średnicy po wielu latach uprawy, przy wysokości dochodzącej do 20-30 cm. Posiada ładne, skupione na pędach igły, które są znacznie dłuższe niż u większości uprawianych jałowców płożących. Dzięki temu cała roślina lepiej rzuca się w oczy, także jej kolor jest łatwiej zauważalny. Do dobrego wzrostu wymaga zaledwie średnio żyznych gleb, o umiarkowanym lub niskim poziomie wilgoci, chociaż należy unikać intensywnych, długotrwałych susz. Stanowiska od pełnego słońca do nawet mocniejszego zacienienia.

 

W handlu spotyka się ten jałowiec również szczepiony na nóżce – okazy takie wykształcają piękne, zwisające formy, które z czasem zaczynają przypominać niebieskie fontanny! Posadzonych kilka takich osobników blisko siebie z czasem da naprawdę niespotykany efekt. Sadzonki rosnące typowo można sadzić w dużym zagęszczeniu, także w połączeniu z innymi płożącymi odmianami o barwnych igłach. Roślina ta jest zasadniczo bezproblemowa w uprawie, choć na wietrznych stanowiskach, szczególnie przy uprawie pojemnikowej, może podmarzać. Polecamy tę odmianę do mniejszych ogrodów przy nasadzeniach pojedynczych oraz do zieleni miejskiej przy obsadzaniu większych połaci terenu.


Napisz swoją recenzję

Jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific'

Jałowiec nadbrzeżny 'Blue Pacific'

Juniperus conferta   'Blue Pacific'   Ciekawa odmiana jałowca o płożącym charakterze wzrostu oraz niebieskawym kolorze igieł. Rośnie stosunkowo wolno i osiąga niewielkie rozmiary docelowe, maksymalnie może dochodzić do 1,5 metra średnicy po wielu latach uprawy, przy wysokości dochodzącej do 20-30 cm. Posiada ładne, skupione na pędach igły, które są znacznie dłuższe niż u większości uprawianych jałowców płożących. Dzięki temu ...