Jałowiec nadbrzeżny 'All Gold'

Jałowiec nadbrzeżny 'All Gold' Juniperus conferta 'All Gold'

14,00 zł

Juniperus conferta  'All Gold'

 

Nisko ścielący się jałowiec o złocistym wybarwieniu pędów, które utrzymuje swoją intensywność przez cały sezon. Jest to odmiana stosunkowo młoda, ale bardzo szybko zyskuje uznanie oraz szeroką popularność. Jej niewątpliwą zaletą jest nieco rozpierzchła budowa pędów, igły odstają od pędów pod dużym kątem, przez co optycznie jałowiec wydaje się okazalszy i bardziej rzuca się w oczy. Rośnie średnio silnie, maksymalnie dorasta do około 1,5 metra średnicy i 20-30 cm wysokości. Bardzo dobrze rośnie na większości stanowisk, ważne jednak aby gleba nie była narażona na dłużej trwające susze. Najlepiej wybarwia się na stanowiskach słonecznych, w zbyt dużym zacienieniu igły staną się zielonkawe. W ogrodach jest to bardzo dobra propozycja do obsadzania ogrodów skalnych czy dużych skalniaków.

 

Nadaje się do stosowania jako klasyczna roślina okrywowa, można w takich sytuacjach łączyć ją z innymi wyższymi odmianami jałowców płożących, budując unikatowe, stopniowane kompozycje składające się głównie z roślin płożących o różnym stopniu wypiętrzenia. Całości w takiej aranżacji może dopełniać rzadko rozmieszczony soliter o wzroście półkarłowym lub karłowym (aby nie zdominował zbytnio całości nasadzenia). W uprawie odmiana ta jest niewymagająca, nie ma konieczności nawożenia jej ani przycinania. Jest także wystarczająco mrozoodporna aby uprawiać ją na terenie całej Polski.

Napisz swoją recenzję

Jałowiec nadbrzeżny 'All Gold'

Jałowiec nadbrzeżny 'All Gold'

Juniperus conferta  'All Gold'   Nisko ścielący się jałowiec o złocistym wybarwieniu pędów, które utrzymuje swoją intensywność przez cały sezon. Jest to odmiana stosunkowo młoda, ale bardzo szybko zyskuje uznanie oraz szeroką popularność. Jej niewątpliwą zaletą jest nieco rozpierzchła budowa pędów, igły odstają od pędów pod dużym kątem, przez co optycznie jałowiec wydaje się okazalszy i bardziej rzuca się w oczy. Rośnie średnio ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »