Jałowiec łuskowaty 'Meyeri'

Jałowiec łuskowaty 'Meyeri' Juniperus squamata 'Meyeri'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-40cm

Juniperus squamata  'Meyeri'

       Najstarsza odmiana tego gatunku, jest wiele egzemplarzy zbliżonych do siebie, podobnych, które przez lata rozmnażano na wielu szkółkach. Formą przypomina nieregularny stożek z pojedynczymi długimi sztywnymi gałęziami skierowanymi ukośnie, zmiennie ,nieregularnie .Rośnie średnio silnie w ciągu 10 lat osiąga wysokość po 1,5 metra. Odmiana to czasami bywa porażona przez szkodniki ssące, dlatego potrzebna jest wtedy interwencja środkami owadobójczymi, przędziorkobójczymi. Dla uzyskania bardziej zwartych egzemplarzy polecane jest, co jakiś czas pielęgnacyjne, cięcie. Całkowicie odporna na warunki klimatyczne i siedliskowe.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-40cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec łuskowaty 'Meyeri'

Jałowiec łuskowaty 'Meyeri'

Juniperus squamata   'Meyeri'        Najstarsza odmiana tego gatunku, jest wiele egzemplarzy zbliżonych do siebie, podobnych, które przez lata rozmnażano na wielu szkółkach. Formą przypomina nieregularny stożek z pojedynczymi długimi sztywnymi gałęziami skierowanymi ukośnie, zmiennie ,nieregularnie .Rośnie średnio silnie w ciągu 10 lat osiąga wysokość po 1,5 metra. Odmiana to czasami bywa porażona przez szkodniki ssące, dlatego potrzebna ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »