Barwinek pospolity  'Rubra'

Barwinek pospolity 'Rubra' Vinca minor 'Rubra'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Vinca minor  'Rubra'

      Odmiana ta wyróżnia się purpurowymi, gwiaździstymi kwiatami, o szerokich i nieco wiatrakowato skręconych płatkach. Odznacza się obfitym kwitnieniem. Liście są błyszczące, owalne, wąskie, ciemnozielone i zimotrwałe. Krzewinka ta dorasta do 15-20 cm wysokości i rozrasta się na szerokość około 1 m. Nie jest zbyt wymagająca w stosunku do gleby, najlepiej jednak rośnie na dostatecznie wilgotnych i żyznych glebach oraz półcienistych stanowiskach.
       Zastosowanie: Ładnie komponuje się w zestawieniach kolorystycznych z niebieskimi i biało kwitnącymi barwinkami. Ponadto nadaje się doskonale do zadarniania powierzchni, szczególnie w miejscach zacienionych, np. pod drzewami.

Napisz swoją recenzję

Barwinek pospolity  'Rubra'

Barwinek pospolity 'Rubra'

Vinca minor   'Rubra'       Odmiana ta wyróżnia się purpurowymi, gwiaździstymi kwiatami, o szerokich i nieco wiatrakowato skręconych płatkach. Odznacza się obfitym kwitnieniem. Liście są błyszczące, owalne, wąskie, ciemnozielone i zimotrwałe. Krzewinka ta dorasta do 15-20 cm wysokości i rozrasta się na szerokość około 1 m. Nie jest zbyt wymagająca w stosunku do gleby, najlepiej jednak rośnie na dostatecznie wilgotnych i żyznych ...