Jagoda kamczacka  'Wołoszebnica'

Jagoda kamczacka 'Wołoszebnica' 'Wołoszebnica'

9,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-40 cm

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Wołoszebnica'

 


 

 

Odmiana suchodrzewu jadalnego, mogąca osiągać do 1,8 metra wysokości! Długowieczny krzew, mogący żyć ponad 30 lat z czasem tworzy gęstą kulistą kopułę, która w maju obsypuje się dużymi ilościami podłużnych owoców o lekko nieregularnej, chropowatej powierzchni. Jagoda kamczacka jest praktycznie pierwszym owocem jaki możemy zjeść wiosną prosto z krzewu.

 

Jest to roślina niesamowicie wytrzymała na warunki środowiskowe, wytrzymuje mrozy do -45 stopni Celsjusza a kwiaty mrozy około -8 C. Najlepiej rośnie na glebie piaszczystej o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, nie wymaga specjalnego zakwaszania gleby. Jej owoce są bogatym źródłem witamin, m.in. witaminy C i A oraz pierwiastków: jodu, miedzi oraz żelaza. Świetnie nadają się na przetwory! Można z nich przyrządzać dżemy, konfitury, soki, kompoty, nalewki, można jak najbardziej jeść je także na surowo – prosto z krzaka! 

 

Uwaga! Dla obfitego owocowania najlepiej posadzić minimum dwa krzewy różne genetycznie co najłatwiej uzyskać przez sadzenie dwóch różnych odmian. Jeden krzew lub dwa tej samej odmiany również będą owocować, ale słabiej. (Dobrym zapylaczem do tej odmiany będzie każda roślina różniąca się genetycznie, czyli najprościej rzecz ujmując inna odmiana).

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-40 cm

Napisz swoją recenzję

Jagoda kamczacka  'Wołoszebnica'

Jagoda kamczacka 'Wołoszebnica'

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Wołoszebnica'       Odmiana suchodrzewu jadalnego, mogąca osiągać do 1,8 metra wysokości! Długowieczny krzew, mogący żyć ponad 30 lat z czasem tworzy gęstą kulistą kopułę, która w maju obsypuje się dużymi ilościami podłużnych owoców o lekko nieregularnej, chropowatej powierzchni. Jagoda kamczacka jest praktycznie pierwszym owocem jaki możemy zjeść wiosną prosto z krzewu. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »