Irga drobnolistna

Irga drobnolistna Cotoneaster procumbens

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cotoneaster procumbens syn.Cotoneaster microphyllus

 


Bardzo popularny krzew uprawny, sadzony bardzo często jako roślina ozdobna. Pochodzi z Azji, głównie z Chin, Bhutanu i Indii. Jest rośliną wiecznie zieloną o płożącym pokroju. Jeśli chodzi o wysokość to nie sięga wyżej niż do 10-50 cm. Jej pędy rozpościerają się szeroko na ziemi i mogą się ukorzeniać. Dzięki tej właściwości Irga drobnolistna jest idealną rośliną do ogródków skalnych i na murki, ale też sprawdza się jako roślina okrywowa.

 

Irgę warto posadzić dla jej ciekawych i ładnych listków, które są bardzo drobne, do 1 cm długości, błyszczące i ciemnozielone po stronie zewnętrznej oraz biało owłosione po stronie spodniej. Kwiaty pojawiają się w maju, są białe, niepozorne i słabo widoczne, skrywają się w kątach liści. Bardziej widoczne są równie drobne owoce o czerwonym kolorze, kuliste i błyszczące o mączystej konsystencji. Niestety w chłodniejszych rejonach kraju może przemarzać, dlatego wymaga okrywania na zimę. Pod uprawę wystarczy przeciętna gleba ogrodowa, która jednak musi być odpowiednio wilgotna. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ale może też rosnąć w cieniu i półcieniu. Sadząc ją w ogródkach skalnych nie trzeba się obawiać, że zagłuszy inne rośliny, gdyż cechuje się dość wolnym wzrostem.

Napisz swoją recenzję

Irga drobnolistna

Irga drobnolistna

Cotoneaster procumbens syn.Cotoneaster microphyllus   Bardzo popularny krzew uprawny, sadzony bardzo często jako roślina ozdobna. Pochodzi z Azji, głównie z Chin, Bhutanu i Indii. Jest rośliną wiecznie zieloną o płożącym pokroju. Jeśli chodzi o wysokość to nie sięga wyżej niż do 10-50 cm. Jej pędy rozpościerają się szeroko na ziemi i mogą się ukorzeniać. Dzięki tej właściwości Irga drobnolistna jest idealną rośliną do ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »