Perukowiec podolski 'Rubrifolius'

Perukowiec podolski 'Rubrifolius' Cotinus coggygria 'Rubrifolius'

18,50 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model 15 - 20 cm

Cotinus coggygria 'Rubrifolius'
Krzew dorastający do 3 m wysokości, o nieregularnym, luźnym pokroju i intensywnie wybarwionych śliwkowopurpurowych młodych liściach, które latem tracą swoją charakterystyczną barwę i stają się ciemnozielone. Bardzo ładnie przebarwia się jesienią, przybierając ciepłe, pomarańczowe i czerwone kolory. Ozdobny z liści i jesiennych przebarwień, ale najbardziej atrakcyjny latem, kiedy obficie okrywa się puszystymi, różowymi owocostanami. Wśród odmian perukowców o czerwonych liściach, 'Rubrifolius' wytwarza najwięcej tych dekoracyjnych, puszystych "peruk".
Najlepiej rośnie na stanowiskach suchych, dobrze nasłonecznionych i ciepłych, dobrze znosi nawet dłuższe okresy suszy i zasolenie gleby. Zazwyczaj dobrze zimuje, chociaż najmłodsze, niezdrewniałe jeszcze pędy czasem przemarzają, ale wystarczy je usunąć, by przywrócić roślinie piękny, zdrowy wygląd. Perukowce późno zaczynają i kończą wegetację, rosną do jesieni, stąd zimą na krzewie obecne są pędy niezdrewniałe, wrażliwe na niskie temperatury. Wiosną przemarzniętych gałęzi nie należy usuwać zbyt wcześnie, ponieważ nowe liście na perukowcu pojawiają się późno i zbyt wczesne cięcie niesie ryzyko wycięcia także zdrowych części roślin. Perukowiec podolski 'Rubrifolius' doskonale nadaje się do ogrodów przydomowych jako soliter, w dużych parkach pięknie wygląda posadzony w grupach, stanowiących duży, wyraźny akcent kolorystyczny.

  • Pojemnik C1,5
  • Model 15 - 20 cm

Napisz swoją recenzję

Perukowiec podolski 'Rubrifolius'

Perukowiec podolski 'Rubrifolius'

Cotinus coggygria 'Rubrifolius' Krzew dorastający do 3 m wysokości, o nieregularnym, luźnym pokroju i intensywnie wybarwionych śliwkowopurpurowych młodych liściach, które latem tracą swoją charakterystyczną barwę i stają się ciemnozielone. Bardzo ładnie przebarwia się jesienią, przybierając ciepłe, pomarańczowe i czerwone kolory. Ozdobny z liści i jesiennych przebarwień, ale najbardziej atrakcyjny latem, kiedy obficie okrywa się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »