Hortensja bukietowa 'Pinky Winky'

Hortensja bukietowa 'Pinky Winky' Hydrangea paniculata 'Pinky Winky'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-40cm

Hydrangea paniculata 'Pinky Winky'

Bardzo poszukiwana przez miłośników hortensji i nie tylko odmiana, która swoja popularność zawdzięcza pięknym kwiatom, przebarwiającym się na czerwono. Wiechy są duże odrastające nawet do 30 cm długości, stożkowe. Początkowo stożki są kremowe, lekko różowe. Natomiast z czasem zaczynają przebarwiać się od dołu stożka na ciemny róż wpadający w purpurę. Góra często pozostaje kremowa. Kwiaty wyglądają niesamowicie. Pojawiają się w sierpniu-wrześniu. Wielu stwierdza, że jest to jedna z najpiękniejszych hortensji. Liście ma eliptyczne, cielone, szorstkie. Pędy czerwone.

Warunki wzrostu: Przede wszystkim jest odporna na mrozy. Pamiętajmy, ażeby hortensje nie sadzić w pełnym słońcu, gdyż nie lubi pełnego nasłonecznienia. Podłoże powinno być próchnicze i kwaśne. Ze względu na dużą ilość aparatu asymilacyjnego i kwiatów, potrzebuje dużą ilość wody w podłożu. Warto obficie ją podlać po sadzeniu. Podłoże zasadowe powinno być zakwaszone torfem wysokim, igliwiem, kora kompostowaną. Można ją także nawozić specjalnymi nawozami. Ale nawożenie powinno się zakończyć już w lipcu.

Zastosowanie: Do ogrodu, jako ciekawy egzemplarz, nasadzeń parkowych, ogrodów orientalnych.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-40cm
Oceń 
Krystyna Hornowska ze Szczecina
2014-08-17

Hortensja bukietowa Pinky Winky

Zobaczyłam tą hortensje na wczasach w ogrodzie , niesamowicie piękna ,w półcieniu ,samotna na trawniku wyglądała tak cudownie jak panna w różowej sukience. .Chcę taką mieć u siebie.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa 'Pinky Winky'

Hortensja bukietowa 'Pinky Winky'

Hydrangea paniculata 'Pinky Winky' Bardzo poszukiwana przez miłośników hortensji i nie tylko odmiana, która swoja popularność zawdzięcza pięknym kwiatom, przebarwiającym się na czerwono. Wiechy są duże odrastające nawet do 30 cm długości, stożkowe. Początkowo stożki są kremowe, lekko różowe. Natomiast z czasem zaczynają przebarwiać się od dołu stożka na ciemny róż wpadający w purpurę. Góra często pozostaje kremowa. Kwiaty wyglądają ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »