Hortensja bukietowa 'Phantom'

Hortensja bukietowa 'Phantom' Hydrangea paniculata 'Phantom'

18,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Hydrangea paniculata 'Phantom'

 


 

Wyjątkowy krzew hortensji, którego kwiatostany są sporo większe od ludzkiej głowy! I nie ma w tym stwierdzeniu przesady, kwiaty zebrane w wiechy osiągają wymiary do 40 cm długości oraz około 30 średnicy. Krzew rośnie gęsto, osiąga do 2 – 2,5 metra wysokości i posiada mocne gałęzie, tworzące z wiekiem dość grube konary. Jest odporna na mrozy, i może być sadzona na terenie całej Polski.

 

Kwitnie już od lipca, kwitnienie trwa aż do jesieni, do okolic października. Kwiaty, zebrane w ogromne wiechy są z początku białe z czasem stają się różowe (nieco mocniej niż u innych odmian). Kwiaty są kształtu lekko stożkowatego, jednak są bardziej kopulaste niż kwiaty innych hortensji – dlatego mogą osiągać tak duże rozmiary.

 

Aby hortensja pięknie rosła i dawała tak wyjątkowe kwiaty musimy zapewnić jej odpowiednie stanowisko: ziemia przepuszczalna, najlepiej próchniczna, lekko kwaśna. (Jeśli nie mamy gleb kwaśnych można kupić specjalne nawozy zakwaszające dla hortensji). Roślina znosi suszę ale powinniśmy zapewnić jej dostateczną wilgotność podłoża. Można sadzić ją pojedynczo, jak i w grupach, najlepiej w miejscach słonecznych choć da sobie radę także w półcieniu. Nadaje się jako element rabat, klombów ale nawet jako budulec kwiecistych szpalerów.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa 'Phantom'

Hortensja bukietowa 'Phantom'

Hydrangea paniculata 'Phantom'     Wyjątkowy krzew hortensji, którego kwiatostany są sporo większe od ludzkiej głowy! I nie ma w tym stwierdzeniu przesady, kwiaty zebrane w wiechy osiągają wymiary do 40 cm długości oraz około 30 średnicy. Krzew rośnie gęsto, osiąga do 2 – 2,5 metra wysokości i posiada mocne gałęzie, tworzące z wiekiem dość grube konary. Jest odporna na mrozy, i może być sadzona na terenie całej Polski. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »