Miłorząb dwuklapowy 'Menhir'

Miłorząb dwuklapowy 'Menhir' Ginkgo biloba 'Menhir' PBR

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Menhir'
Niezwykle atrakcyjna, wolno rosnąca odmiana o wąskim, kolumnowym pokroju. Dziesięcioletnia roślina zwykle dorasta do 2,5 m wysokości i 0,6 m szerokości. Liście zielone z niebieskawym odcieniem, jesienią stają się intensywnie żółte i długo pozostają na drzewie, stanowiąc wyróżniający się akcent jesiennego ogrodu. 'Menhir' jest formą męską, nie wytwarza nasion.
Ze względu na bardzo wąski pokrój, miłorząb japoński 'Menhir' doskonale prezentuje się jako samotnik lub sadzony w rzędzie, np. wzdłuż ścieżki lub chodnika. Może być sadzony także w pojemnikach. Dobrze toleruje suszę i zanieczyszczenia miejskie, świetnie sprawdza się w zieleni miejskiej lub osiedlowej. Ze względu na ładną zieleń liści w sezonie wegetacyjnym oraz bardzo dekoracyjne przebarwienia jesienne, polecany jest także do założeń kolorystycznych. Nie ma dużych wymagań, gorzej rośnie jedynie na glebach bardzo lekkich lub podmokłych, o wysokim poziomie wód gruntowych. Preferuje stanowisko słoneczne, ale znosi także półcień.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Menhir'

Miłorząb dwuklapowy 'Menhir'

Ginkgo biloba 'Menhir' Niezwykle atrakcyjna, wolno rosnąca odmiana o wąskim, kolumnowym pokroju. Dziesięcioletnia roślina zwykle dorasta do 2,5 m wysokości i 0,6 m szerokości. Liście zielone z niebieskawym odcieniem, jesienią stają się intensywnie żółte i długo pozostają na drzewie, stanowiąc wyróżniający się akcent jesiennego ogrodu. 'Menhir' jest formą męską, nie wytwarza nasion. Ze względu na bardzo wąski pokrój, miłorząb japoński ...