Hortensja bukietowa  'Unique'

Hortensja bukietowa 'Unique' Hydragenia paniculata 'Unique'

18,50 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-80cm

Hydragenia paniculata 'Unique"

Jest to jedna z wielu hortensji o pięknych kwiatach o niesamowitej bieli i późniejszym pojawiającym się pod koniec kwitnienia różu. Kwiaty zebrane są w duże, stożkowe wiechy dochodzące do 25 centymetrów długości. Kwitnie lipiec-wrzesień. Kwiaty pojawiają się na pędach jednorocznych. Ciekawostką jest fakt, że pozostają na nich nawet w zimie! Jest to odmiana całkowicie mrozoodporna. Lubi stanowiska półsłoneczne, gleby próchnicze i żyzne. Dość kwaśne.

Warunki wzrostu: Pamiętajmy, ażeby hortensje nie sadzić w pełnym słońcu, gdyż nie lubi pełnego nasłonecznienia. Podłoże powinno być próchnicze i kwaśne. Ze względu na dużą ilość aparatu asymilacyjnego i kwiatów, potrzebuje dużą ilość wody w podłożu. Warto obficie ją podlać po sadzeniu. Podłoże zasadowe powinno być zakwaszone torfem wysokim, igliwiem, kora kompostowaną. Można ją także nawozić specjalnymi nawozami. Ale nawożenie powinno się zakończyć już w lipcu.

Zastosowanie: Można ją sadzić w grupach, miejscach półcienistych. Jako krzew do każdego ogrodu, nasadzeń parkowych. Może być sadzona w pojemnikach.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-80cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa  'Unique'

Hortensja bukietowa 'Unique'

Hydragenia paniculata 'Unique" Jest to jedna z wielu hortensji o pięknych kwiatach o niesamowitej bieli i późniejszym pojawiającym się pod koniec kwitnienia różu. Kwiaty zebrane są w duże, stożkowe wiechy dochodzące do 25 centymetrów długości. Kwitnie lipiec-wrzesień. Kwiaty pojawiają się na pędach jednorocznych. Ciekawostką jest fakt, że pozostają na nich nawet w zimie! Jest to odmiana całkowicie mrozoodporna. Lubi stanowiska ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »