Hortensja bukietowa  'Tardiva'

Hortensja bukietowa 'Tardiva' Hydrangea paniculata 'Tardiva'

18,50 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Hydrangea paniculata 'Tardiva'

Piękny, ozdobny krzew, osiągający nawet 3 m wysokości. Rozrasta się gęsto i szeroko, a jego pędy są sztywne i wyprostowane ku górze. Posiada duże, szorstkie, zielone liście, ale jej największym atutem są stożkowate kwiatostany, zebrane luźno na końcach pędów. Składają się kwiatów płonnych i płodnych. Są one kremowobiałe, natomiast jesienią zaczynają różowieć. Pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia i pozostają na krzewie do późnej jesieni.

 

Odmiana ta jest łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie i kwitnie na glebach żyznych, bogatych w próchnicę i lekko kwaśnych, co można uzyskać przez podsypanie gleby torfem. Gleba powinna być odpowiednio wilgotna, jednak nie podmokła. Podczas suszy należy ją obficie podlewać. Najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych, ale może też rosnąć w półcieniu. Co kilka lat można przeprowadzić drobne cięcia mające na celu odmłodzenie krzewu poprzez usunięcie starych albo zniszczonych pędów i wyrównanie pokroju. Ze względu na bardzo długi okres kwitnienia oraz ogromną ilość kremowobiałych kwiatostanów odmiana ta znakomicie sprawdza się w małych ogrodach, wzdłuż alejek, obok tarasów czy altan. Dobrze wygląda sadzona w grupach na jednorodnym tle.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa  'Tardiva'

Hortensja bukietowa 'Tardiva'

Hydrangea paniculata 'Tardiva' Piękny, ozdobny krzew, osiągający nawet 3 m wysokości. Rozrasta się gęsto i szeroko, a jego pędy są sztywne i wyprostowane ku górze. Posiada duże, szorstkie, zielone liście, ale jej największym atutem są stożkowate kwiatostany, zebrane luźno na końcach pędów. Składają się kwiatów płonnych i płodnych. Są one kremowobiałe, natomiast jesienią zaczynają różowieć. Pojawiają się na przełomie lipca i ...