Hortensja bukietowa  'Grandiflora'

Hortensja bukietowa 'Grandiflora' Hydrangea paniculata 'Grandiflora'

18,00 zł

  • Pojemnik C1, C2
  • Model Wys.30-50cm

Hydrangea paniculata 'Grandiflora'

 


 

Przepiękny krzew, kwitnący białymi, wielkimi, stojącymi kwiatostanami. Jest to chyba najodporniejsza na mróz ze wszystkich hortensji, można ją uprawiać nawet w 3 strefie! Tworzy krzewy o kulistym, czasem rozłożystym pokroju, rośnie silnie, daje duże przyrosty, szczególnie po przycięciu (można bez obaw ją formować). Największą ozdobą tej rośliny są ogromne kwiatostany w postaci stojących wiech koloru białego, które osiągają do 30 cm (!) długości. Pojawiają się one stosunkowo późno, bo w lipcu i pozostają na krzewach aż do września. Z biegiem czasu mogą przybierać lekko różowawe (lub nawet mocno różowe) zabarwienie.

 

Osiąga wymiary do 3 metrów wysokości oraz podobnej szerokości. Najlepiej rośnie na glebach próchnicznych, lekko kwaśnych. (Jeśli nie mamy gleb kwaśnych można kupić specjalne nawozy zakwaszające dla hortensji). Preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje także półcień. Pięknie prezentuje się w postaci nieciętych szpalerów, bądź ograniczeń wysokich klombów, można sadzić ją w grupach po kilka roślin – efekt wtedy otrzymamy znacznie szybciej, a z czasem rośliny stworzą ładna gęstą strukturę, nie będzie szkodził im pozorny ścisk.

  • Pojemnik C1, C2
  • Model Wys.30-50cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa  'Grandiflora'

Hortensja bukietowa 'Grandiflora'

Hydrangea paniculata 'Grandiflora'     Przepiękny krzew, kwitnący białymi, wielkimi, stojącymi kwiatostanami. Jest to chyba najodporniejsza na mróz ze wszystkich hortensji, można ją uprawiać nawet w 3 strefie! Tworzy krzewy o kulistym, czasem rozłożystym pokroju, rośnie silnie, daje duże przyrosty, szczególnie po przycięciu (można bez obaw ją formować). Największą ozdobą tej rośliny są ogromne kwiatostany w postaci ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »