Świerk kłujący 'Tokarz'

Świerk kłujący 'Tokarz' Picea pungens 'Tokarz'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea pungens 'Tokarz'
Polska odmiana, odkryta na początku XX w. przez Stefana Tokarza i pierwotnie nazwana 'Pramidalis Compacta'. Odmiana została w 1925 r. wprowadzona na rynek przez Szkółki Podzameckie, których zarządcą był wspomniany Stefan Tokarz.
Jest to odmiana o zwartym pokroju i wolnym tempie wzrostu. Początkowo rośnie w formie szerokiego, zaokrąglonego stożka lub kuli, starsze rośliny mają tendencję do wytwarzania przewodnika i mocniejszego pionowego wzrostu. Chcąc zachować kształt i regularny pokrój rośliny, należy usuwać wyrastające w górę pędy. Rocznie przyrasta ledwie o kilka centymetrów, ale po wielu latach może osiągać nawet 3 m wysokości i 1 m szerokości. Igły krótkie, srebrnoniebieskie, z widocznym woskowym nalotem.
Świerk kłujący 'Tokarz' jest polecany do zestawień kolorystycznych, na rabaty i do ogrodów skalnych, do sadzenia pojedynczo i w grupach. Preferuje żyzne, wilgotne gleby i stanowisko słoneczne. Dobrze zimuje w całej Polsce.

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Tokarz'

Świerk kłujący 'Tokarz'

Picea pungens 'Tokarz' Polska odmiana, odkryta na początku XX w. przez Stefana Tokarza i pierwotnie nazwana 'Pramidalis Compacta'. Odmiana została w 1925 r. wprowadzona na rynek przez Szkółki Podzameckie, których zarządcą był wspomniany Stefan Tokarz. Jest to odmiana o zwartym pokroju i wolnym tempie wzrostu. Początkowo rośnie w formie szerokiego, zaokrąglonego stożka lub kuli, starsze rośliny mają tendencję do wytwarzania przewodnika i ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »