Sosna pospolita 'Greg's Variegated'

Sosna pospolita 'Greg's Variegated' Pinus sylvestris 'Greg's Variegated'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus sylvestris 'Greg's Variegated'
Szybko rosnąca sosna, przyrastająca 35-45 cm rocznie, o typowym dla gatunku stożkowym, dość luźnym pokroju. Charakterystyczną cechą i głównym walorem dekoracyjnym odmiany jest zabarwienie części igieł na żółty lub kremowożółty kolor. Często igły z jednej strony gałązki pozostają zielone, podczas gdy z drugiej strony przebarwiają się na żółto, co daje bardzo ciekawy efekt powtarzającej się dwubarwności pędów.
Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, delikatnie rozjaśniająca przestrzeń. Szczególnie ciekawie wygląda z bliska, dlatego warto sadzić ją przy ścieżkach lub ławkach. Nie ma dużych wymagań, dobrze rośnie na każdej niepodmokłej i przepuszczalnej glebie ogrodowej, znosi okresową suszę, odporna na niskie temperatury. Należy jej zapewnić stanowisko dobrze nasłonecznione.

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Greg's Variegated'

Sosna pospolita 'Greg's Variegated'

Pinus sylvestris 'Greg's Variegated' Szybko rosnąca sosna, przyrastająca 35-45 cm rocznie, o typowym dla gatunku stożkowym, dość luźnym pokroju. Charakterystyczną cechą i głównym walorem dekoracyjnym odmiany jest zabarwienie części igieł na żółty lub kremowożółty kolor. Często igły z jednej strony gałązki pozostają zielone, podczas gdy z drugiej strony przebarwiają się na żółto, co daje bardzo ciekawy efekt powtarzającej się dwubarwności ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »