Sosna pospolita 'Bexel WB'

Sosna pospolita 'Bexel WB' Pinus sylvestris  'Bexel WB'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus sylvestris 'Bexel WB'
Miniaturowa, bardzo zwarta odmiana sosny pospolitej o licznych, wyjątkowo gęsto upakowanych pędach, które niezbyt ściśle pokryte są krótkimi, zielonymi igłami. Pędy rozrastają się mocniej na boki niż w górę, niektóre mają tendencję do pokładania się na ziemi. Po 10 latach odmiana tworzy kopułkę o średnicy ok. 30 cm. Wyjątkowo dekoracyjnie wygląda wiosną, kiedy na wszystkich pędach pojawiają się bardzo liczne, choć krótkie młode przyrosty.
Doskonała odmiana do ogrodów skalnych i na rabaty, nie może jej też zabraknąć w kolekcjach miniaturowych roślin iglastych. Sprawdza się w uprawie w pojemnikach. Charakteryzuje się bardzo dobrą mrozoodpornością, dużą tolerancją na warunki glebowe i dużym zapotrzebowaniem na światło słoneczne.
Odmiana została wyselekcjonowana w 1993 z siewek uzyskanych z nasion niewyróżniającej niczym się czarciej miotły przez Sonny`ego Magnussona z Vänersborg w Szwecji. Nazwa 'Bexel' powstała na cześć jego córki, noszącej taki przydomek.

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Bexel WB'

Sosna pospolita 'Bexel WB'

Pinus sylvestris 'Bexel WB' Miniaturowa, bardzo zwarta odmiana sosny pospolitej o licznych, wyjątkowo gęsto upakowanych pędach, które niezbyt ściśle pokryte są krótkimi, zielonymi igłami. Pędy rozrastają się mocniej na boki niż w górę, niektóre mają tendencję do pokładania się na ziemi. Po 10 latach odmiana tworzy kopułkę o średnicy ok. 30 cm. Wyjątkowo dekoracyjnie wygląda wiosną, kiedy na wszystkich pędach pojawiają się bardzo liczne, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »