Sosna pospolita  'Candlelight '

Sosna pospolita 'Candlelight ' Pinus sylvestris 'Candlelight '

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus sylvestris 'Candlelight '
Niezwykle atrakcyjna, barwna odmiana sosny zwyczajnej o podobnym jak u gatunku pokroju i typie wzrostu. Charakterystyczna dla 'Candlelight' jest kremowożółta barwa wiosennych przyrostów. Młode pędy wyrastają po kilka z wierzchołków zeszłorocznych gałęzi, są skierowane pionowo w górę, mają długość nawet 40-50 cm i mocno odróżniają się od ciemnej zieleni starszych igieł, wyglądając niczym ustawione w świecznikach świece, co oznacza, że nazwa odmiany 'Candlelight' bardzo precyzyjnie oddaje jej wygląd. Latem młode igły zmieniają barwę na ciemnozieloną, jednak końcówki igieł często jeszcze nawet zimą pozostają żółte.
Najlepiej rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych, nawet niezbyt zasobnych. Ma niewielkie wymagania wodne, potrzebuje natomiast dobrze nasłonecznionego stanowiska. Polecana przede wszystkim jako soliter do parków i dużych ogrodów, zwłaszcza do nasadzeń na ciemnym tle drzew iglastych.

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita  'Candlelight '

Sosna pospolita 'Candlelight '

Pinus sylvestris 'Candlelight ' Niezwykle atrakcyjna, barwna odmiana sosny zwyczajnej o podobnym jak u gatunku pokroju i typie wzrostu. Charakterystyczna dla 'Candlelight' jest kremowożółta barwa wiosennych przyrostów. Młode pędy wyrastają po kilka z wierzchołków zeszłorocznych gałęzi, są skierowane pionowo w górę, mają długość nawet 40-50 cm i mocno odróżniają się od ciemnej zieleni starszych igieł, wyglądając niczym ustawione w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »