Sosna biała 'Coronado'

Sosna biała 'Coronado' Pinus strobiformis 'Coronado'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus strobiformis 'Coronado'
Karłowa odmiana sosny białej, dorastająca po 10 latach do 1 m wysokości i podobnej szerokości, po wielu latach dorastająca do 1,5-2,5 m wysokości i 2,5-3,5 m szerokości. Powyginane gałęzie tworzą pokrój nieregularnej kuli, z biegiem czasu mocniej rozrastającej się na boki niż w górę. Pędy mocno się rozgałęziają i zagęszczają. Igły wąskie, miękkie, niebieskozielone.
Polecana do ogrodów przydomowych, na rabaty i do ogrodów skalnych. Wymaga gleby dość żyznej, próchnicznej, przepuszczalnej oraz stanowiska słonecznego, osłoniętego. Dekoracyjna przez cały rok, głównie ze względu na oryginalnie układające się, powyginane gałęzie i asymetryczny pokrój. Odmiana wyselekcjonowana przez Jerry'ego Morrisa z Lasów Narodowych Coronado.

Napisz swoją recenzję

Sosna biała 'Coronado'

Sosna biała 'Coronado'

Pinus strobiformis 'Coronado' Karłowa odmiana sosny białej, dorastająca po 10 latach do 1 m wysokości i podobnej szerokości, po wielu latach dorastająca do 1,5-2,5 m wysokości i 2,5-3,5 m szerokości. Powyginane gałęzie tworzą pokrój nieregularnej kuli, z biegiem czasu mocniej rozrastającej się na boki niż w górę. Pędy mocno się rozgałęziają i zagęszczają. Igły wąskie, miękkie, niebieskozielone. Polecana do ogrodów przydomowych, na rabaty ...