Sosna wejmutka 'Coney Island'

Sosna wejmutka 'Coney Island' Pinus strobus 'Coney Island'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus strobus 'Coney Island'
Odmiana pochodząca od czarciej miotły znalezionej w Woodstock, wyselekcjonowana pod koniec lat 80. XX w. przez Sida Waxmana z Uniwersytetu Connecticut. Rośnie w formie krzewu o kulistym, bardzo gęstym i zwartym pokroju. Rośnie powoli, rocznie przyrastając 8-10 cm, by po 10 latach stać się dość regularną kulą o średnicy ok. 0,7-1 m. Igły niebieskozielone, stosunkowo długie. Już na młodych okazach pojawiają się liczne szyszki.
Sosna wejmutka 'Coney Island' to niewielki krzew polecany do ogrodów przydomowych, na rabaty, a także do skalniaków i wrzosowisk. Nie ma dużych wymagań glebowych, dobrze rośnie w przeciętnej, przepuszczalnej glebie o lekko kwaśnym odczynie. Toleruje okresową suszę. Wymaga stanowiska słonecznego.

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Coney Island'

Sosna wejmutka 'Coney Island'

Pinus strobus 'Coney Island' Odmiana pochodząca od czarciej miotły znalezionej w Woodstock, wyselekcjonowana pod koniec lat 80. XX w. przez Sida Waxmana z Uniwersytetu Connecticut. Rośnie w formie krzewu o kulistym, bardzo gęstym i zwartym pokroju. Rośnie powoli, rocznie przyrastając 8-10 cm, by po 10 latach stać się dość regularną kulą o średnicy ok. 0,7-1 m. Igły niebieskozielone, stosunkowo długie. Już na młodych okazach pojawiają się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »