Sosna oścista 'Bingo'

Sosna oścista 'Bingo' Pinus aristata 'Bingo '

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus aristata 'Bingo'  
Pochodząca od czarciej miotły odmiana miniaturowa, przyrastająca rocznie o 2-3 cm. Pokrój kulisty lub wydłużony, zwarty, ale nieregularny. Pędy bardzo ściśle otoczone wyrastającymi z nich krótkimi igłami. Igły o barwie niebieskozielonej, na nich często można dostrzec delikatne kłaczki żywicy.
Doskonała do ogrodów skalnych i na rabaty, a także do pojemników na balkony i tarasy odmiana o ciekawym pokroju i bardzo niskich wymaganiach. Może rosnąć nawet na bardzo słabej, piaszczystej glebie, dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym.

Napisz swoją recenzję

Sosna oścista 'Bingo'

Sosna oścista 'Bingo'

Pinus aristata 'Bingo'   Pochodząca od czarciej miotły odmiana miniaturowa, przyrastająca rocznie o 2-3 cm. Pokrój kulisty lub wydłużony, zwarty, ale nieregularny. Pędy bardzo ściśle otoczone wyrastającymi z nich krótkimi igłami. Igły o barwie niebieskozielonej, na nich często można dostrzec delikatne kłaczki żywicy. Doskonała do ogrodów skalnych i na rabaty, a także do pojemników na balkony i tarasy odmiana o ciekawym pokroju i bardzo ...